Žofia
15.5.2024
Chabarovsk s Lašákom odchádzal z Popradu vo víťaznej nálade

Zdroj: tasr - HC LEV Poprad-Chabarovsk

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s Amurom Chabarovsk 2:4.

"Levi" vstúpili do zápasu aktívne a vďaka gólu Nedorosta sa ujali vedenia. V druhej tretine však dominoval Amur, ktorý využil nedisciplinovanosť domácich a tromi gólmi naklonil misky váh na svoju stranu.

HC Lev Poprad - Amur Chabarovsk 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 13. V. Nedorost (Bartečko, Pilař), 47. Netík (Rudolf Huna) - 22. Vrána (Šulakov), 27. Alexandrov (Pereťagin), 35. Osipov (Kopejkin), 60. Tarasov
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Odinš - Eglitis, Balodis, 3325 divákov

HC Lev: Duba - Pilař, Štrbák, Hunkes, Sigalet, Lewis, Mezei, Jank - Bartečko, V. Nedorost, Špirko - Da Silva, Netík, Chabada - Rudolf Huna, J. Mikúš, Kristek - Fabricius, Lundberg, Sekáč
Amur: LAŠÁK - Šulakov, Osipov, Bilalov, Pereťagin, Dorofejev, Ježov - Tarasov, Vrána, Petružálek - Makarov, Iganatuškin, Zakijev - Alexandrov, Plotnikov, Kopejkin - Stepanov, Gluchov

Lev začal súboj s rozbehnutým Chabarovskom aktívne. Hosťujúci slovenský gólman v drese Amuru Lašák zlikvidoval dobre mierenú strelu Lundberga a stroskotal na ňom aj bekhendový pokus kapitána domácich Bartečka. V 7. min Hunkes ideálne vysunul Sekáča, toho v poslednej možnej chvíli hákoval Bilalov a odvrátil hroziace nebezpečenstvo. Tlak domácich však Kulminoval a Nedorost v presilovke o dvoch hráčov otvoril skóre stretnutia - 1:0. V 17. minúte Huna zadovkou naslepo neúspešne hľadal Kristeka.

Chabarovsk bol v druhej tretine lepším tímom. Hral odvážnejší, útočnejší hokej vyrovnávajúci gól strelil Vrána. Hostia využívali nedisciplinovanosť Popradu a Alexandrovovým presným zásahom sa ujali vedenia - 1:2, ten nepokrytý pred bránkou bekhendom obhodil Dubu. Lev sa otriasol a vyrovnanie mal niekoľkokrát na hokejke Rudolf Huna, na Lašáka bol
však prikrátky. Keď sa už zdalo, že sa Podtatranci "pozbierali", Amur udrel tretí raz. Ako inak - v presilovke - od modrej namieril Osipov, ktorý využil Dubov zakrytý výhľad - 1:3.

Tlak domácich v záverečnej tretine zúročil Netík a znížil na 1:3. Chabarovsk sa bránil s vypätím všetkých síl a číhal na možné kontry, no nachádzal len vždy pripraveného Dubu. Záverečný zúfalý tlak domácich už gól nepriniesol, v záverečnej sekunde Tarasov skóroval do prázdnej bránky. Chabarovsk tak pokračuje vo víťaznom ťažení.