Šok! Centra Winnipegu Ricka Rypiena našli doma mŕtveho

Šok! Centra Winnipegu Ricka Rypiena našli doma mŕtveho

Hokejového útočníka klubu zámorskej NHL Winnipeg Jets Ricka Rypiena našli v pondelok mŕtveho v jeho dome v meste Crowsnest Pass v kanadskej provincii Alberta. Podľa správy polície jeho smrť "bola náhla, no nie je na nej nič podozrivé."

Dvadsaťsedemročný kanadský center strávil celú svoju kariéru v NHL vo Vancouveri, ktorého dres si obliekal od sezóny 2005/06. V NHL odohral 119 zápasov s bilanciou 16 bodov (9+7) a 226 trestných minút, v play-off pridal v 17 zápasoch ďalšie tri asistencie. Uplynulá sezóna Rypienovi nevyšla. Hneď v jej úvode mal 19. októbra 2010 incident s fanúšikom v Minnesote, ktorého napadol pri odchode do kabíny po vylúčení do konca zápasu. Za extempore inkasoval 6-zápasový trest. Po jeho uplynutí sa už do zostavy Canucks nevrátil a 25. novembra klub oznámil, že Rypien bude v tíme chýbať dlhšiu dobu z osobných, bližšie nešpecifikovaných dôvodov.

Pre túto príčinu vynechal Rypien niekoľko stretnutí už v sezóne 2008/09. Médiá špekulovali o jeho duševnom zdraví. V marci 2011 sa Rypien vrátil na ľad, no dostal šancu len v AHL v tíme Manitoba Moose. Po skončení sezóny sa stal voľným hráčom a podpísal ročný kontrakt za 700 000 USD s klubom Winnipeg Jets, ktorý sa vracia do Kanady po presťahovaní z Atlanty.

Zdroj: sita - Rick Rypien

"Rick bol talentovaný hráč so žiarivou budúcnosťou. Bol hladný po hokeji a zápasoch a bol platným členom tímu na ľade aj mimo neho. Táto strata má oveľa širší dopad než len na náš hokejový tím," hovorí sa v oficiálnom stanovisku Winnipeg Jets.

"Rick bol obľúbeným členom rodiny Canucks v uplynulých šiestich rokoch. Bol úžasným spoluhráčom a priateľom pre našich hráčov, trénerov a celý realizačný tím. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť jeho rodine v tomto ťažkom čase," konštatuje sa v stanovisku Vancouver Canucks.

Rypien pochádzal zo športovej rodiny. Jeho bratrancom je bývalý quarterback NFL v americkom futbale Mark Rypien, ktorý s tímom Washington Redskins dvakrát zvíťazil v Superbowle (1988 a 1991), pri druhom triumfe bol najužitočnejším hráčom zápasu. Otec Ricka Rypiena Wes bol kanadským boxerským šampiónom a jeho starší brat Wes hral rovnako ako Rick ľadový hokej niekoľko sezón v nižšej profesionálnej súťaži ECHL.

Ide už o druhé nečakané úmrtie aktívneho hráča NHL v prestávke po uplynulej sezóne. V máji našli doma mŕtveho útočníka New York Rangers Dereka Boogarda, ktorého smrť zapríčinila kombinácia liekov proti bolesti a alkoholu.

Zdroj: web - Rick Rypien

Zdroj: noviny.sk/sita

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 Bohatá zima s JOJkou
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Prvé oddelenie II.
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:05 Kosti IV.
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší II.
17:55 Touha zvítězit
20:15 FILM TÝDNE: Detektív z Hongkongu
22:10 Parker