12°
Roland
9.5.2024
Záver prípravy ako hrom: Slafkovský strelil bleskový gól

BRATISLAVA / Najskôr brankárovi Ottawy zacláňal, následne mu upratal puk medzi betóny. Juraj Slafkovský ukončil prípravu pred štartom NHL presným zásahom a Montrealu pomohol k výhre 6:4.

Gólovú prestrelku v hlavnom meste Kanady odštartoval práve Juraj Slafkovský. Ten sa po pol minúte hry výborne zorientoval pred brankárom domácich a po vyrazenej strele Mathesona poslal puk bez problémov do siete. Jeho Montreal v polovici stretnutia viedol už 3:1, no Senátorom sa tromi gólmi v rade podarilo duel zdramatizovať. Z triumfu sa ale nakoniec aj tak tešili hostia. Hráči Canadiens v rozpätí štyroch minút takisto trikrát skórovali a v poslednom zápase pred ostrým štartom profiligy zdolali Ottawu 6:4. Juraj okrem gólu zaznamenal ďalšie dve strely na bránku, rozdal tri hity a z takmer 15. minút na ľade strávil až tri a pol v presilovkách.