Washington Capitals po prvýkrát zodvihol Stanleyho pohár. Ovečkin tak porazil Tatara

Washington Capitals po prvýkrát zodvihol Stanleyho pohár. Ovečkin tak porazil Tatara

LAS VEGAS / Slávny Stanley cup získalo v kanadsko-americkej profilige už 22 klubov. Prvý raz si najcennejšiu hokejovú trofej vybojovali aj hráči Washingtonu Capitals

Za cenným hokejovým grálom ťahal hráčov Washingtonu najmä Alexander Ovečkin. Ruský hokejový bohatier skóroval aj v piatom finálovom súboji v Las Vegas a s 15 gólmi sa stal najlepším kanonierom tohtoročného play-off NHL. V drese domáceho tímu Vegas Golden Knights si síce zahral slovenský krídelník Tomáš Tatar, ktorý si pripísal aj asistenciu pri úspešnom zásahu Perrona, no po zápase bol určite sklamaný. 

Zlatí rytieri snažiaci sa svoju premiérovú sezónu v profilige ozdobiť ziskom najcennejšej trofeje, totiž neuspeli. Na domácom ľade Washingtonu podľahli 3:4 a celú finálovú sériu prehrali 1:4. Triumf hostí pečatil víťazným gólom Dán Lars Eller. No a potom už prišiel okamih, na ktorý fanúšikovia Washingtonu čakali 43 rokov .Premiérovo - od založenia klubu- ich hráči zodvihli nad hlavy Stanelyho pohár. " V tejto organizácii pôsobím už trinástu, či štrnástu sezónu, nečakal som, že to bude až také náročné. Som plný emócii a veľmi, veľmi šťastný!", vyjadril sa Alexander Ovečkin kapitán Washington Capitals. 

Alexander Ovečkin, ktorý v play-off NHL nazbieral až 27 bodov si okrem Stanle cupu prevzal aj Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča.

Pozrite si video tlačovky s Ovečkinom a následné oslavy: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Hoď svišťom II.
05:50 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
05:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:50 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:00 Skutočné paničky z New Yorku VII.
06:25 Extrémne metódy rodičovstva
08:40 Dr. LUDSKY
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Rozprávky z machu a papradia
05:55 Lord of the Dance
07:40 Madea vás ochrání
09:40 Bláznivé námluvy