14°
26.4.2024
Vyrovnaný zápas nakoniec priniesol sklamanie. Slovensko podľahlo Slovinsku

Archívna reportáž

PJONGČANG / Naši hokejisti podľahli v sobotňajšom zápase proti Slovincom. Vo vyrovnanom zápase nakoniec rozhodli nájazdy a skončili poslední v B-skupine.

Ešte po druhej tretine to s našimi chlapcami vyzeralo všelijako. Nakoniec sa im v poslednej tretine podarilo zabojovať a ukončiť ju remízou. Nepomohlo ani predĺženie a v nájazdoch sme podľahli Slovinsku.

Slovenskí hokejisti podľahli 2:3 po samostatných nájazdoch reprezentantom Slovinska v sobotňajšom stretnutí B-skupiny na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu. Po bezgólovej úvodnej časti hry sa v prostrednej tretine dvakrát presadili Slovinci v presilových hrách gólmi Blaža Gregorca a Anžeho Kurtala. V 36. min zúžitkoval početnú výhodu aj slovenský útočník Miloš Bubela, v tretej tretine vyrovnal presnou strelou z diaľky Marcel Haščák, ktorý poslal duel do predĺženia, keďže Slováci v závere síce dostali možnosť hrať druhú presilovú hru v stretnutí, no napriek utvoreným príležitostiam sa im nepodarilo skórovať.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Žiga Jeglič. Svoj pokus za víťazný tím premenil aj Rok Tičar, jediný úspešný nájazd Slovenska predviedol Ladislav Nagy. Zverenci kouča Craiga Ramsayho v tabuľke B-skupiny obsadili posledné štvrté miesto. Priamo do štvrťfinále postúpili z prvej pozície Olympijskí športovci z Ruska.

B-skupina:
Slovinsko - Slovensko 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Gregorc (Muršak, Kuralt), 25. Kuralt (Muršak, Gregorc), rozhod. sam. nájazd: Jeglič - 36. Bubela (Čerešňák, Graňák), 46. Marcel Haščák (Graňák, Čerešňák)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřáberk (ČR), T. Mayer (USA) - Sormunen, Suominen (Fín.)

Slovinsko: Krošelj - Gregorc, Robar, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe - Urbas, Muršak, Verlič - Jeglič, Tičar, Sabolič - D. Rodman, M. Rodman, Goličič - Mušič, Ograjenšek, Ž. Pance - Kuralt
Slovensko: Konrád - Starosta, Čajkovský, Baranka, Marek Ďaloga, Čerešňák, Graňák, J. Valach - Kudrna, T. Surový, L. Nagy - M. Bakoš, Bubela, Marcel Haščák - M. Paulovič, M. Krištof, Ölvecký - Cingel, Marek Hovorka, Lamper - T. Marcinko