Najmenší hokejisti na Liptove majú nového trénera. Je ním exotický Fín

Najmenší hokejisti na Liptove majú nového trénera. Je ním exotický Fín

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Kým ešte pred troma desaťročiami učili slovenskí tréneri hrať hokej Fínov, dnes sa karta obracia. Na Liptov si to totiž namieril ambiciózny mladík so skúsenosťami aj z exotických krajín. Kto však čakal typického modrookého blondiaka na korčuliach, musel byť na prvom tréningu prekvapený.

Tréningy hokejovej omladiny na Liptove dostali nový rozmer a najmä príchuť exotiky. Dôvodom je sympatický chlapík z Fínska, ktorý prišiel na Liptov trénovať najmenších hokejistov. Africké gény zdedil po matke pôvodom z Kene, no hokejového ducha má po otcovi. Trénerské a metodické skúsenosti si cibril na prestížnom športovom inštitúte vo Vierumäki. „Hlavná pointa je tá, že otvárame nové hokejové triedy a chcel som to oživiť a ísť trochu iným smerom, porovnávať a spolupracovať na veciach," povedal víťaz Stanleyho pohára, hokejista Martin Cibák.

Nico sa bude v Liptovskom Mikuláši v najbližších mesiacoch venovať mládeži a sústredí sa najmä na psychológiu, ktorá sa často zanedbáva. „Pracujeme aj na rozvoji pozitívnych vlastností, aby boli deti pripravené na ľade aj v hlavách," povedal fínsky tréner Nico Kivilahti. Výzvou pre obe strany je však zatiaľ komunikácia s desaťročnými zverencami. „Prvé slovo, ktoré som sa naučil, bolo dobre, no učím sa každý deň," hovorí Kivilahti. „My sme sa museli pár slov naučiť, aby sme mu rozumeli aspoň nejaké," kontruje jeho malý zverenec.

Nicova prítomnosť je však už teraz príjemným spestrením pre celý mikulášsky hokej. „Musíme sa navzájom učiť, tréneri, ako učiť to dieťa správne a ako komunikovať s rodičmi," povedal Cibák. Výchova našich trénerov je však iba jeden z krokov k úspechu. Treba veriť, že na tie ďalšie nebudeme musieť dlho čakať.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:25 KUKÁTKO
00:20 Vražedné Miami II.
01:20 Za sklom
23:00 Šesť výstrelov
01:20 Ninja Factor II.
02:20 Motív III.
22:00 Za sklom
23:35 Svieža štvorka
00:30 TOP STAR
23:25 Príbehy dvoch myší II.
23:50 Zabi nudu! II.
00:00 Wilf - čarodejnícky pes
22:05 Posedlost rudou
23:40 Kouzelná orchidej
01:10 Pravidla boje