Najmenší hokejisti na Liptove majú nového trénera. Je ním exotický Fín

Najmenší hokejisti na Liptove majú nového trénera. Je ním exotický Fín

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Kým ešte pred troma desaťročiami učili slovenskí tréneri hrať hokej Fínov, dnes sa karta obracia. Na Liptov si to totiž namieril ambiciózny mladík so skúsenosťami aj z exotických krajín. Kto však čakal typického modrookého blondiaka na korčuliach, musel byť na prvom tréningu prekvapený.

Tréningy hokejovej omladiny na Liptove dostali nový rozmer a najmä príchuť exotiky. Dôvodom je sympatický chlapík z Fínska, ktorý prišiel na Liptov trénovať najmenších hokejistov. Africké gény zdedil po matke pôvodom z Kene, no hokejového ducha má po otcovi. Trénerské a metodické skúsenosti si cibril na prestížnom športovom inštitúte vo Vierumäki. „Hlavná pointa je tá, že otvárame nové hokejové triedy a chcel som to oživiť a ísť trochu iným smerom, porovnávať a spolupracovať na veciach," povedal víťaz Stanleyho pohára, hokejista Martin Cibák.

Nico sa bude v Liptovskom Mikuláši v najbližších mesiacoch venovať mládeži a sústredí sa najmä na psychológiu, ktorá sa často zanedbáva. „Pracujeme aj na rozvoji pozitívnych vlastností, aby boli deti pripravené na ľade aj v hlavách," povedal fínsky tréner Nico Kivilahti. Výzvou pre obe strany je však zatiaľ komunikácia s desaťročnými zverencami. „Prvé slovo, ktoré som sa naučil, bolo dobre, no učím sa každý deň," hovorí Kivilahti. „My sme sa museli pár slov naučiť, aby sme mu rozumeli aspoň nejaké," kontruje jeho malý zverenec.

Nicova prítomnosť je však už teraz príjemným spestrením pre celý mikulášsky hokej. „Musíme sa navzájom učiť, tréneri, ako učiť to dieťa správne a ako komunikovať s rodičmi," povedal Cibák. Výchova našich trénerov je však iba jeden z krokov k úspechu. Treba veriť, že na tie ďalšie nebudeme musieť dlho čakať.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 POLICAJTI V AKCII
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 Profesionáli VIII.
09:50 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
11:25 MacGyver
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
09:50 Kúzlovanie
10:05 Agi Bagi II.
10:20 Malí chrobáčikovia
09:10 Život ryb
10:50 Je prostě báječná
12:30 Power Rangers: Strážci vesmíru