15°
Soňa
28.3.2024
Košice v šlágri zdolali Bystricu, Skalica z Martina naprázdno

KOŠICE / Úradujúci majster z Košíc si upevnil líderské postavenie v tabuľke najvyššej súťaže 2015/2016.

V šlágri 38. kola Tipsport ligy "oceliari" zdolali na domácom ľade HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:1. Hostia spod Urpína sa síce po bezgólovej prvej tretine ujali vedenia Tomášom Zigom, ale ešte do druhej prestávky Košičania zásluhou Mareka Bartánusa a Tomáša Hričinu otočili nepriaznivý stav. Víťazstvo "východniarov" poistil v 53. min Gabriel Spilar a stanovil konečný rezultát. Zaujímavé je, že domáci tím nemal v stretnutí vylúčeného ani jedného hráča.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 38. kolo:

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 33. M. Bartánus (Bicek, P. Bartoš), 37. Hričina (Boltun, Hrnka), 53. Spilar (R. Jenčík) - 24. Zigo (Sandgren)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Gajan, Rovenský, 4005 divákov

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Matúš Chovan - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Tibor Varga, Češík, R. Lelkeš - Hrnka, Boltun, Hričina - Bortňák
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Jaborník, Šmach, V. Čížek, M. Rosandič, Petran - Majdan, Handzuš, R. Tománek - K. Ferleťák, Kytnár, Bast - Lamper, Zigo, Matoušek - R. Gašpar, M. Surový, Ambroz

Hokejisti MHC Martin zvládli dôležitý duel tímov z dna tabuľky a zvíťazili v domácom prostredí nad HK 36 Skalica 5:3. Na triumfe hráčov z Turca mal najväčšiu zásluhu útočník František Skladaný, ktorý strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Martinčania viedli v polovici zápasu už 3:0, no snaživí Skaličania dokázali ešte v druhej tretine za 96 sekúnd vyrovnať. Napokon sa však Daniel Rzavský a v závere aj Peter Galamboš postarali o to, že tri body zostali v Martine.

MHC Martin - HK 36 Skalica 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Góly: 4. F. Skladaný, 17. J. Tabaček (Galamboš), 30. F. Skladaný (L. Matejka, Pokrivčák), 48. Rzavský, 59. Galamboš (Pokrivčák, F. Skladaný) - 34. Mickievics (Brendl), 35. Barák (J. Reichel, Zálešák), 36. Barák (D. Pašek, Brendl)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Schukies (Nem.) - Korba, Šefčík, 1755 divákov

Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Tomáš Varga, P. Trávníček, T. Rusina - F. Skladaný, Galamboš, Pokrivčák - Kentoš, Filip Nemček, Surovka - Poliaček, Murček, Uhrík - Jurášek, Dírer, D. Rzavský
Skalica: P. Ševela - Barák, J. Reichel, Opalek, Ján Novák, Jankovič, M. Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - R. Školiak, Studenič, Zálešák - Markulinec, Lantoš, J. Bezúch - P. Korytko, M. Trenčan, Briestenský