12°
Viola
18.5.2024
Žilina potrápila Košice, Piešťanský triumf v Skalici

KOŠICE / Hokejisti úradujúceho slovenského majstra HC Košice vstúpili víťazne do nového ročníka najvyššej domácej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016.

V piatkovom zápase 1. kola zdolali na svojom ľade hráčov MsHK DOXXbet Žilina 5:4 po predĺžení, i keď po II. tretine "oceliari" prehrávali 2:4. Žilinčania si vypracovali dvojgólový náskok zásluhou presilovkových presných zásahov Stupku a Drevenáka v druhej časti hry, Sojčík však dvomi gólmi v III. tretine vybojoval pre Košičanov predĺženie a v ňom Šoltés rozhodol po 60 sekundách o celkovom úspechu domáceho HC. V rámci individuálnych štatistík sa najvýraznejšie presadil košický obranca Eduard Šedivý s bilanciou dva góly - jedna asistencia.

Hokej - Tipsport Liga 2015/2016 - 1. kolo:

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 po predĺžení (2:2, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 9. E. Šedivý (Jenčík, P. Bartoš), 15. E. Šedivý (M. Bartánus, Bicek), 44. Sojčík (Češík, E. Šedivý), 54. Sojčík (Lelkeš, Češík), 62. Šoltés (Suja) - 8. Drábek (Drevenák), 17. Richard Huna (Róbert Huna), 26. Stupka (R. Konečný, Bulík), 35. Drevenák (Bulík, Drábek)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel - Korba, Rovenský, 2548 divákov

Stretnutie medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany ponúklo zaujímavé osemgólové divadlo s víťazným koncom pre hostí. Tí si v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky vypracovali dvojgólový náskok, ale domáci ešte do prvej prestávky vyrovnali skóre na 2:2. Rozhodujúca z hľadiska konečného výsledku bola prostredná časť hry, ktorú Piešťany vyhrali 3:1. Tretia tretina už divákom na tribúnach neponúkla žiadnu zmenu skóre. Rozdielovým hráčom v drese hostí bol útočník Jozef Balej, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

Góly: 17. R. Školiak (Barák, Mickievics), 19. Polata (R. Školiak, Komínek), 32. Brendl (M. Sloboda) - 11. Tibenský (Hrehorčák), 14. Balej (Hrehorčák), 22. Balej (K. Kučera), 25. Brancis (Gipters, Balej), 37. M. Filo (Brňák, J. Ručkay)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Orolin, Šefčík, 1086 divákov

Hokejisti Dukly Trenčín vstúpili víťazne do nového ročníka, keď zdolali hráčov MHC Martin 3:1. Skóre stretnutia otvoril v II. tretine Martinčan Surovka, "vojaci" však odpovedali dvomi presnými zásahmi - v priebehu troch minút sa presadili Nemec a Drgoň. V záverečnej časti hry oslabil šance Martina na bodový zisk Richard Pavlikovský, ktorého presný zásah uzavrel gólový účet zápasu.

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 30. V. Nemec (Drgoň, Vozdecký), 33. Drgoň (Róbert Petrovický, Koyš), 43. Richard Pavlikovský (Róbert Petrovický, Michal Hlinka) - 26. Surovka
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Holienka, Junek