Florida nepočíta s Kopeckým. Kam povedú kroky slovenského kapitána?
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
SUNRISE / Slovenský hokejista Tomáš Kopecký končí pôsobenie na Floride, od 1. júla bude v rámci NHL voľným hráčom.
Panthers sa chcú ďalej uberať omladzovaním kádra a nové zmluvy po vypršaní súčasných nedostanú ani Dan Ellis a Scottie Upshall. Potvrdil to generálny manažér klubu Dale Tallon.
"Vyberieme sa iným smerom. Chceme mladších hráčov, pozrieme sa, kto bude k 1. júlu voľný. Mám rád mladé tímy, mladších hokejistov. V našej organizácii máme množstvo talentovaných hráčov, teraz im môžeme dať šancu. To je smer, ktorým by sme sa mali vybrať," uviedol generálny manažér Dale Tallon.
sita
Kopecký prišiel spoločne s Upshallom do tímu Floridy v lete 2011. V 240 stretnutiach za Panthers strelil slovenský útočník 31 gólov. V sezóne 2014/2015 dosiahol bilanciu 2 presné zásahy a 6 asistencií v 64 dueloch. Po tejto sezóne mu vyprší kontrakt, ktorý podpísal na 12 miliónov dolárov ešte v roku 2011. V NHL si obliekol Kopecký aj dresy Detroitu a Chicaga, dvakrát zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár.