26°
29.4.2024
Stamkos zbúral Hayesa! Mať hlavu dole sa nevypláca

TAMPA BAY / Blesky z Tampy v treťom stretnutí série vyhrali 6:5 po predĺžení a vedú 2:1 na zápasy.

V treťom konferenčnom finále boli po úvodnej desaťminútovke na koni paradoxne hostia z New Yorku, ktorí sa po góloch Brassarda a Fasta dostali do vedenia 2:0. Domáci sa ale nechceli vzdať bez boja a k stíhacej jazde zavelil center domácich Steven Stamkos.

Ešte pred jeho gólom v sieti Lundquista však nachytal na "hruškách" Kevina Hayesa, ktorý dal na sekundu hlavu dole a to nemal robiť. Po zákroku, ktorý búrlivým potleskom ocenili domáci fanúšikovia, skončil nekomprimisne na ľade a hviezdičky pred očami má možno ešte aj teraz.

V divokom súboji Rangers napokon Bryanom Boylom necelé dve minúty vyrovnali na 5:5 a vynútili si predĺženie. To však netrvalo dlho. Kučerov nabral rýchlosť v strednom pásme a jeho strela zápästím z pomerne veľkej vzdialenosti prekvapila brankára Henrika Lundqvista.