14°
Ingrida
8.5.2024
Pod Urpínom pažraví za titulom! Rozhodne siedmy zápas v Nitre

B.BYSTRICA / Hokejisti HC Košice sa zatiaľ finálového súpera v Tipsport extralige nedočkali. V šiestom stretnutí semifinále play-off sa v piatok zrodilo víťazstvo Banskej Bystrice nad Nitrou 4:3 po predĺžení.

Víťazný gól domáceho tímu strelil v 63. min Petr Kafka. Stav série je vyrovnaný 3:3, o druhom finalistovi sa rozhodne v nedeľu 29. marca od 17.00 h v Nitre.

Bystričanom vyšiel nástup do zápasu. Vďaka Tomášovi Zigovi a Petrovi Kafkovi viedli v 5. min 2:0. Nitrania predviedli takmer identický kúsok v druhej tretine, keď v 23. min René Školiak znížil na 1:2 a o štyri minúty neskôr Lukáš Novák v presilovke vyrovnal. Bystričania v prostrednej časti hry spálili viacero dobrých príležitostí, ale Zigo či Kafka pred Lakosilom neuspeli. V 29. min diváci na vypredanom bystrickom "zimáku" boli svedkami pästnej výmeny názorov medzi domácim Michalom Hudecom a hosťujúcim Filipom Bajtekom. Obaja po vzájomnej pasovačke vyfasovali okrem menšieho dvojminútového aj osobný trest na 10 min. Dôležitý moment zápasu prišiel v 43. min. Po presnom pase Patrika Lampera sa do nájazdu dostal Kadura a šikovnou strelou pomedzi betóny prekonal Lakosila - 3:2. V závere tretej tretiny mohol vyrovnať Tománek, na druhej strane neuspel v nájazde Surový. Nitrania siahli k odvolaniu brankára a v power-play sa predsa len dočkali vyrovnania. Sedemdesiatštyri sekúnd pred sirénou vyrovnal kanonier hostí Tománek, ale v predĺžení sa tešili Bystričania. Pred brankárom Nitrysa dostal k vyrazenému puku Petr Kafka a rozhodol.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - šiesty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HC '05 Banská Bystrica - HK Nitra 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0) - stav série: 3:3

Góly: 3. Zigo (Kafka), 5. Kafka (Heizer, Rosandič), 43. Kadura (Lamper, Čížek), 63. Kafka - 23. R. Školiak (F. Kuzma), 27. L. Novák (Tománek, Stümpel), 59. Tománek (J. Štefanka, L. Novák)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Zigo 10 min za napadnutie hokejkou, M. Hudec 10 min za údery - Bajtek 10 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Korba, 2841 divákov

Banská Bystrica: Andersson (27. Corbeil) - Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Bambúch, Jaborník - T. Surový, Handzuš, M. Hudec - P. White, Kytnár, Kudrna - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Matoušek - Kadura
Nitra: Lakosil - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Bajtek, J. Štefanka, Pupák - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Lelkeš, R. Mráz - Piačka