22°
Viola
18.5.2024
Nitra rozhodla v závere, nad Bystricou vedie 1:0

NITRA / Hokejisti HK Nitra zvíťazili v úvodnom dueli semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 4:2.

Hráči spod Zobora gólmi Mareka Slováka a Lukáša Nováka vyhrali úvodnú tretinu 2:0, "barani" však presnými zásahmi Mislava Rosandiča a Michala Hudeca v druhej tretine vyrovnali skóre. O triumfe zverencov Antonína Stavjaňu rozhodol v 57. min svojím druhým gólom v dueli Marek Slovák, bodku za výsledkom dal desať sekúnd pred koncom Richard Lelkeš.

Druhé stretnutie tejto semifinálovej série je na programe vo štvrtok od 17.00 h opäť na nitrianskom ľade.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Nitra - HC '05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:2, 2:0) - stav série 1:0

Góly: 3. Marek Slovák (R. Školiak), 17. Lukáš Novák (Stümpel), 57. Marek Slovák (R. Školiak), 60. Lelkeš (Mezei) - 22. M. Rosandič, 33. M. Hudec (Handzuš, T. Surový)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lauff - M. Korba, Rovenský, 3600 divákov

Nitra: Valent - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz
Banská Bystrica: Košarišťan - Čížek, Kousalík, Gründling, M. Rosandič, Jaborník, Bambúch, Lamper, Guimond - Kudrna, Handzuš, M. Hudec - P. White, Kytnár, T. Surový - Kafka, Heizer, Handlovský - Kadura, Zigo, Matoušek