12°
29.4.2024
Gáborík skóroval, LA prehralo s Torontom po predĺžení

NEW YORK / Marián Gáborík skóroval v nedeľňajšom stretnutí NHL a pomohol Los Angeles k zisku bodu na ľade Toronta.

Slovenský útočník zaznamenal v 42. minúte svoj piaty gól v sezóne, ale Kings napokon prehrali s Maple Leafs 3:4 po samostatných nájazdoch. V nich sa Gáboríkovi už nepodarilo prekonať gólmana Jamesa Reimera a Toronto tak vyhralo piaty zápas po sebe. Gáborík, ktorého tréner preradil do tretieho útoku, Reimera ohrozil siedmimi strelami, na druhej strane odohral takmer deväť minút Richard Pánik. Toronto je momentálne jedno z najlepších mužstiev NHL, v posledných desiatich zápasoch deväťkrát vyhralo a má najvyšší priemer v počte strelených gólov na zápas (3,37). "Dobré korčuľovanie, žiadne straty puku a forčeking," prezradil tréner Randy Carlyle recept na úspech.

Zo slovenských hokejistov nastúpil okrem Gáboríka a Pánika aj Marián Hossa, ktorý nebodoval, ale tešil sa z výhry Chicaga 2:1 doma nad Calgary. Chicago je na tom podobne ako Toronto. V posledných 14 stretnutiach vyhralo dvanásťkrát. Skóre otvoril Patrick Sharp, ktorý sa vrátil na ľad po zranení kolena a o triumfe Blackhawks rozhodol sedem minút pred koncom Brandon Saad.

V treťom nedeľňajšom súboji vychytal piate čisté konto v sezóne skúsený Henrik Lundqvist a jeho New York Rangers zdolal trápiaci sa Edmonton 2:0. Ten ho ohrozil len 16 strelami a prehral 15 z posledných 16 zápasov. "Zo 16 strelami sa zápasy vyhrávajú len ťažko," povedal Ryan Nugent-Hopkins, center Oilers.

Výsledky duelov zámorskej hokejovej NHL:

Chicago - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Sharp (Toews, P. Kane), 53. Saad (Toews, Hjalmarsson) - 25. Hudler (Gaudreau, Brodie)
Marián Hossa (Chicago) 1 strela, 2 tr. min, odohral 16:19

Toronto - Los Angeles 4:3 po sam. nájazdoch
(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Santorelli (Winnik, Holzer), 20. Franson (Kadri, Santorelli), 49. Van Riemsdyk (Franson, Kessel, rozhodujúci sam. nájazd Lupul - 37. Justin Williams (Clifford, Martinez), 40. King (Regehr, Martinez), 42. GÁBORÍK (Justin Williams, Stoll)
Richard Pánik (Toronto) 1 strela, odohral 08:53, Marián Gáborík (LA) 7striel, +1, odohral 16:17

Edmonton - New York Rangers 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 17. Girardi (Rick Nash, Zuccarello), 60. Hagelin (D. Moore)