10°
Vojtech
23.4.2024
Kráľ kanonierov Gáborík s desiatym gólom v play off krok od finále Stanley Cupu

LOS ANGELES / Hokejisti LA Kings využili aj po druhýkrát výhodu domáceho ľadu a vo finále Západnej konferencie vedú po výhre 5:2 nad Chicagom Blackhawks už 3:1.

Kanonier Gabby kraľuje

Marián Gáborík zvyšoval na 2:0 v 12. minúte duelu a je to pre neho desiaty gól v play off. Naďalej je tak lídrom medzi kanoniermi.
Králi rozhodli o svojom triumfe už v I. tretine, v ktorej dosiahli tri góly.

Handzuš nedohral

Marián Hossa odohral 17:28 min a pripísal si tri strely, dva mínusové body a dve trestné minúty, Michal Handzuš sa objavil na ľade naposledy v 26. minúte a zatiaľ sme sa nedozvedeli na dôvod. Absolvoval teda len šesť striedaní a odohral 4:28 min.

Piaty zápas je na programe v stredu 28. mája v Chicagu a hokejisti Kings v ňom môžu spečatiť postup do záverečnej série o Stanleyho pohár.

Štvrté finále play-off Západnej konferencie NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

Los Angeles - Chicago 5:2 (3:0, 1:1, 1:1) - v sérii: 3:1

Góly: 9. Muzzin (Doughty, Toffolli), 12. GÁBORÍK (Kopitar), 16. D. Brown (J. Williams, Muzzin), 33. Doughty (Kopitar, J. Williams), 59. Pearson (J. Carter) - 35. Saad (Rozsíval), 50. Bickell (P. Kane, Toews)