Valér
18.4.2024
NHL: Silvestrovské asistencie Slovákov. Sekerovi ide karta

NEW YORK / V jedenástich silvestrovských stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bodovali aj traja Slováci.

Na výhrach svojich tímov sa podieľali asistenciami Andrej Meszároš z Philadelphie a Andrej Sekera z Caroliny, gólová prihrávka Zdena Cháru nestačila Bostonu. V akcii ešte boli Martin Marinčin z Edmontonu a Tomáš Kopecký z Floridy.

Vo výbornej forme je v poslednom čase Andrej Sekera z Caroliny, ktorý v posledný deň roka dvakrát asistoval proti Montrealu a jeho tím ukončil po výhre 5:4 po predĺžení päťzápasovú sériu prehier. Canadiens viedli v druhej tretine už 3:0, ale Hurricanes potom štyrmi presnými zásahmi otočili výsledok. Sekera bol najvyťaženejším hráčom duelu, na ľade strávil 29:20 min. Prezentoval sa aj siedmimi streleckými pokusmi.

Andrej Meszároš z Philadelphie prihrával na víťazný gól Braydena Schenna v súboji proti Calgary (4:1). Slovenský obranca odohral takmer 17 minút a pripísal si aj štyri zblokované pokusy. Zdeno Chára dosiahol deviatu asistenciu v sezóne, v súboji Bostonu proti New York Islanders odohral vyše 25 minút a trikrát ohrozil bránku súpera. Bruins prehrali prvý domáci zápas po sérii ôsmich výhier, Islanders sa vonku presadili už štvrtýkrát za sebou. Dva góly strelil John Tavares, ktorý navyše pridal aj dve asistencie.

Na štvrtý duel v NHL nastúpil mladý slovenský obranca Martin Marinčin z Edmontonu, ale nebodoval. Phoenix doma zdolal Oilers 4:3 po predĺžení napriek tomu, že prehrával 1:3. Marinčin odohral 12:09 min. Coyotes odohrali šiesty duel v sérii, ktorý sa rozhodoval v nadstavenom čase. Len druhýkrát sa im podarilo zvíťaziť. Až v samostatných nájazdoch rozhodol Brad Richards o výhre New Yorku Rangers na ľade Floridy 2:1. Brankár Panthers Tim Thomas nastúpil na 400. zápas v NHL. Tomáš Kopecký odohral takmer 19 minút.
Jaroslav Halák sledoval zo striedačky zákroky Briana Elliotta pri výhre St. Louis nad trápiacou sa Minnesotou 2:1. Blues vyhrali piaty z posledných šiestich zápasov. Pri absencii Alexandra Steena je oporou tímu Jaden Schwartz, ktorý skóroval v šiestoch súboji v sérii. Wild prehrali šiesty duel v rade. Líder Východnej konferencie Pittsburgh prehral aj druhý zápas na ľade New Jersey, tentoraz 1:2. Jedným z hrdinov súboja bol brankár Devils Martin Brodeur, ktorý mal 19 úspešných zákrokov. Druhý shutout sezóny dosiahol brankár Winnipegu Al Montoya, ktorý proti Buffalu (3:0) kryl všetkých 27 striel. Jets sa tešili z tretieho úspechu v sérii.

Coloradu vychádzali v stredu najmä presilové hry, v ktorých strelilo tri góly. Proti Columbusu tak Avalanche dosiahli prvé víťazstvo (5:3) po štyroch prehrách. Kalifornské derby vyhral Anaheim, ktorý zdolal San Jose 6:3. Ducks sú jediným tímom sezóny bez prehry v riadnom hracom čase v domácom prostredí. Los Angeles prehralo štvrtý duel v sérii, tentoraz nestačilo na Dallas.

Výsledky stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Pittsburgh 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 2. Henrique (Clowe, Ryder), 23. Ryder (Henrique, M. Brodeur) - 27. Niskanen (Crosby, Kunitz)

Florida - New York Rangers 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. B. Boyes (Barkov) - 58. Girardi (Stepan, Rick Nash), rozhodujúci sam. nájazd B. Richards
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 18:14 min.

Minnesota - St. Louis 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 60. R. Suter (Coyle, M. Koivu) - 27. Oshie (Schwartz), 36. Schwartz (Tarasenko, Elliott)

Boston - New York Islanders 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Góly: 5. Krejčí (Iginla, Lucic), 33. P. Bergeron (Spooner, R. Smith), 33. Paille (CHÁRA) - 26. Nielsen (Tavares, Okposo), 37. Nielsen (Vanek, Tavares), 40. Okposo (A. MacDonald), 41. Tavares (Vanek, Hickey), 54. Tavares (A. MacDonald, Okposo)
Zdeno Chára (Boston) mal 1 asistenciu, 3 strely, odohral 25:14 min.

Carolina - Montreal 5:4 po predĺžení
(0:2, 0:1, 4:1 - 1:0)
Góly: 42. Skinner (J. Staal, SEKERA), 43. Skinner (SEKERA, E. Staal), 45. E. Staal (Skinner, Bellemore), 49. Malhotra (Boychuk, T. Ruutu), 64. Siomin (Hainsey, E. Staal) - 2. Eller (Galchenyuk), 8. Pacioretty (Desharnais, A. Markov), 35. Pacioretty (Subban, Desharnais), 51. Subban (A. Markov, Desharnais)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 29:20 min, mal 2 asistencie, 7 streleckých pokusov.

Winnipeg - Buffalo 3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Ellerby (Ladd), 34. Trouba (Thorburn, Setoguchi), 59. Peluso (E. Kane, Scheifele)

Anaheim - San Jose 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Góly: 17. Palmieri (Beleskey, Fowler), 31. Beauchemin (Getzlaf, Silfverberg), 35. Bonino (Getzlaf, Fowler), 39. Beleskey (Bonino), 42. Getzlaf (Perry), 43. Cogliano (S. Koivu) - 21. D. Boyle (Pavelski, J. Thornton), 33. Couture (Marleau, Vlasic), 44. Kearns (Irwin, Nieto)

Colorado - Columbus 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly: 7. Hejda, 33. J. McGinn (Duchene, R. O´Reilly), 35. R. O´Reilly (Duchene, E. Johnson), 49. Landeskog (P. Stastny, MacKinnon), 59. MacKinnon (Benoit, Barrie) - 5. Johansen (Foligno, Umberger), 29. Jenner (Comeau, J. Johnson), 49. Foligno (Umberger, Johansen)

Dallas - Los Angeles 3:2
(1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 16. E. Cole (Chiasson, Seguin), 33. Seguin (Chiasson, Jamie Benn), 36. E. Cole (Peverley, Ničuškin) - 13. J. Carter (M. Richards, Doughty), 42. Kopitar (J. Carter, D. King)

Calgary - Philadelphia 1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 35. Monahan (Byron) - 4. Streit (B. Schenn, Simmonds), 39. B. Schenn (MESZÁROŠ, Simmonds), 51. Hartnell (L. Schenn, B. Schenn), 59. Coburn (Couturier)
Andrej Meszároš (Philadelphia) mal 1 asistenciu, 1 plusový bod a odohral 16:41 min

Phoenix - Edmonton 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 11. Yandle (Morris, Korpikoski), 33. T. Kennedy (Hanzal, Stone), 59. Boedker (Yandle, R. Vrbata), 65. Yandle - 19. Nugent-Hopkins (T. Hall, Perron), 21. Perron (Hall), 27. J. Schultz (Hall)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 12:09 min.