26.4.2024
VIDEO. Sedinovi nepomohol ako dôkaz ani vybitý zub

VANCOUVER / Zámorská hokejová NHL ponúka viaceré zaujímavé situácie. Daniel Sedin z Vancouveru sa pokúsil získať pre svoj tím dlhšiu presilovú hru aj tým, že si vybral z úst vyrazený zub.

V úvode druhej tretine ho pri snahe zastaviť jeho útočné snaženie zasiahol hokejkou do tváre obranca Los Angeles Kings Jake Muzzin. Arbitri okamžite prerušili duel a poslali zadáka Kings na dve minúty na trestnú lavicu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Daniel Sedin s vybitým zubom v ruke žiadal od hlavných arbitrov o zvýšenie trestu o ďalšie dve minúty, ale napokon nepochodil.

Podľa pravidiel NHL by mali rozhodcovia uložiť hráčovi pri nebezpečnej hre vysokou hokejkou trest na 2+2 minúty aj v prípade neúmyselného zranenia protihráča.

Canucks dvojminútovú presilovku nevyužili. V početnej výhode uspeli až v 47. min, keď sa po prihrávke Daniela Sedina presadilo jeho dvojča Henrik. Vancouver neudržal vedenie 2:1 a v pondelkovom zápase NHL prehral s Kings 2:3 po predĺžení.