6.5.2024
Gáborík si zranil koleno! Mesiac bez korčúľ

Zdroj: sita, Gáborík

COLUMBUS / Slovenský útočník Marián Gáborík z tímu zámorskej hokejovej NHL Columbus Blue Jackets si poranil väzy v ľavom kolene a nezahrá si minimálne štyri týždne.

Tridsaťjedenročný odchovanec trenčianskeho hokeja utrpel zdravotnú indispozíciu vo štvrtkovom zápase proti domácemu Bostonu, v ktorom Blue Jackets prehrali 2:3 po predĺžení.

Gáborík v sedemnástich tohtosezónnych zápasoch nazbieral jedenásť kanadských bodov za 5 gólov a 6 asistencií. Vo štvrtkovom zápase absolvoval 17:44 min vrátane jedného striedania v predĺžení. Trojnásobný účastník Zápasu hviezd NHL doteraz odohral v profilige 786 stretnutí za Columbus, New York Rangers a Minnesotu. Dosiahol v nich bilanciu 341 presných zásahov a 344 gólových prihrávok. V play-off pridal 54 štartov. V doterajšej kariére v Severnej Amerike strelil aspoň 40 gólov v troch sezónach a minimálne 30 presných zásahov v siedmich ročníkoch.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.