13°
Viktória
10.5.2024
Boston pohodlne vyhral, Tampa prišla o svojho kanoniera

BOSTON / Kanonier Tampy Bay Steven Stamkos nedohral jediný pondelkový zápas NHL na ľade Bostonu.

Do konca druhej tretiny zostávalo 7:11 min, keď Stamkos po kontakte s obrancom domácich Dougiem Hamiltonom narazil do ľavej žŕdky bránky Tampy a hoci sa pokúšal vstať, pre bolesti pravej nohy to nebolo možné. Napokon ho odniesli z ľadu TD Garden na nosidlách. Podľa Fox Sports lídra kanadského bodovania celej NHL vzali na röntgenové vyšetrenie do miestnej nemocnice. Stretnutie sa napokon skončilo hladkým víťazstvom Bostonu 3:0 a z mikrosúboja Slovákov vyšiel víťazne Zdeno Chára. Obranca Bostonu strávil na ľade 24:19 min, dvakrát vystrelil a skončil zápas s plusovým bodom a dvoma trestnými minútami. Útočník Tampy Richard Pánik odohral 18:22 min, raz vystrelil na bránku a pripísal si mínusový bod.

Dvadsaťtriročný Stamkos doteraz v 16 zápasoch sezóny nazbieral 23 bodov za 14 gólov a 9 asistencií. Momentálne vedie tabuľku kanadského bodovania spoločne so Sidneym Crosbym z Pittsburghu a je aj na čele poradia kanonierov. Tam spoločne s Alexandrom Steenom zo St. Louis.

NHL:

Boston - Tampa Bay 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 38. P. Bergeron (Eriksson, Krug), 38. Paille (G. Campbell, Bartkowski), 60. Iginla (Lucic, Krejčí)

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.