Viktória
10.5.2024
Highlighty: Bystrica školila v Skalici, Trenčín prekvapil v Piešťanoch

Zdroj: sita, Skalica-B.Bystrica

BRATISLAVA / Hokejisti Košíc zdolali v 11. kole extraligy Žilinu 4:3 a upevnili si pozíciu lídra tabuľky. Prekvapenie sa zrodilo v Piešťanoch, ktoré prehrali doma s Trenčínom 1:2. Naďalej sa nedarí úradujúcemu majstrovi zo Zvolena, ktorý podľahol doma Martinu 3:4 po nájazdovom rozstrele.

Hokej - Tipsport extraliga 2013/2014 - 11. kolo:

HK 36 Skalica - HC‘05 Banská Bystrica 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly: 32. Obdržálek (Lažo, M. Lipovský), 47. R. Školiak (Lažo, Preisinger), 51. Trška (R. Školiak) - 29. Rosandič (M. Hudec), 32. M. Hudec (Saracino, Handlovský), 42. Lunter (Lamper, Zigo), 44. White (Saracino, J. Martin)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Šefčík, Výleta, 1410 divákov

Skalica: M. Lipovský (44. P. Romančík) - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Barák, M. Srnec, Ketner, Staňo, Mikéska - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - Jankovič, Stieler, Preisinger - Kutálek, B. Mráz, Šátek - Dvonč, Kalináč, M. Romančík
Banská Bystrica: Kalemba - J. Martin, Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Bambúch, Fajčák - Kafka, White, Handlovský - R. Macík, M. Hudec, Matúš Chovan - Lamper, Zigo, Lunter - Hegyi, Heizer, Dolník

Po úvodnom oťukávaní sa ako prví chopili iniciatívy domáci hráči. "Záhoráci" mali puk častejšie na hokejkách, no nedarilo sa im dostať do vyložených šancí. Gólu sa domáci nedočkali ani počas presilovej hry pri vylúčení Dolníka. Po tomto momente akoby sa prebrali i hostia a začali sa viac tlačiť do ofenzívy. Najmä po Lunterovej strele mali Skaličania šťastie, obrovskú šancu spálil aj Meland, ktorý sám pred Lipovským trafil len do jeho betónov.

V druhej časti oba tímy pridali na obrátkach v snahe o úvodný gól. Toho sa diváci dočkali v 29. min, keď sa Rosandič pretiahol poza obranu a obhodil si ležiaceho Lipovského - 0:1. Ten istý hráč išiel o dve minúty neskôr na trestnú lavicu, čo domáci využili a po brejku Laža s Obdržálekom druhý menovaný vyrovnal. O 24 sekúnd sa však skóre menilo opäť. Pri vylúčení Preisingera usmernil Saracinovu strelu do siete Hudec - 1:2. Od tejto chvíle sa viac vylučovalo ako hralo, no ani jedno z mužstiev nedokázalo skórovať. Domáci nevyužili ani dvojminútovú presilovku piatich proti trom.

V 42. min hostia zvýšili na 3:1, keď Lunter zužitkoval presnú prihrávku od Lampera. Nasledovala ďalšia séria vylúčení, početnú výhodu piatich na troch využil na štvrtý gól hostí White, ktorý tečoval tvrdú strelu Saracina. Po tomto góle vystriedal Lipovského v domácej bránke P. Romančík a domáci pridali. V 47. min znížil R. Školiak, ktorý sa natlačil pred Kalembu a bekhendom zasunul puk za jeho chrbát - 2:4. Definitívnu bodku za duelom dal Trška v hre štyroch proti štyrom tvrdou strelou od modrej čiary. Skaličania vrhli všetky sily do útoku, ale vyrovnať sa im nepodarilo ani v 41-sekundovej hre bez brankára.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Martin Chovan (P. Bartoš, R. Konečný), 19. Spilar (Marek Slovák, R. Jenčík), 20. R. Konečný (z tr. strieľania), 53. P. Bartoš (Šeda) - 7. Klouda (Kropáč, Dornič), 18. D. Buc (Valášek, Kalla), 46. T. Varga
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Štrbák (Košice) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Korba, Rovenský, 3281 divákov

Košice: Hylák - Martin Chovan, Štrbák, Kolba, Macejko, Cebák, Šeda, M. Novák, od 21. Hrnka - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - Svatoš, Češík, L. Nagy - Bicek, Marcinko, Sojčík - Jokeľ, P. Bartoš, R. Konečný
Žilina: M. Laco - Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Dlouhý, Sluka, Niník - T. Varga, Klouda, Drevenák - Valášek, Kalla, D. Buc - F. Macejka, Linet, Čavrk - Dornič, F. Novák, Kropáč

Žilinčania sa mohli dostať do vedenia v 3. min, keď sa počas hry štyroch proti štyrom Buc ocitol osamotený pred brankárom Hylákom, ale netrafil presne. Domáci sa ujali vedenia v 6. min: Martin Chovan z kruhu na vhadzovanie prekvapil švihom brankára Laca. O 62 sekúnd neskôr hostia vyrovnali. Košičania zabudli na Kloudu a ten mal dosť času na to, aby namieril presne - 1:1. V polovici prvej tretiny sa nepresadili hosťujúci Novák a po ňom ani Kropáč. V 18. min šli "vlci" do vedenia, Buc mal dostatok priestoru na zakončenie. Záver prvej tretiny patril domácim, osamotený Spilar vyrovnal na 2:2 a 36 sekúnd pred prvou prestávkou premenil Konečný trestné strieľanie.

V druhej tretine sa o vyrovnanie márne pokúšal Šterbák. V 33. min Buc v oslabení netrafil zblízka prázdnu bránku. Domáceho Hyláka potom neprekonal ani Drevenák. V 38. min unikol Jenčík v oslabení, ale skončil na Lacovi.

"Vlkom" sa v 46. min podarilo vyrovnať po tom, čo sa Varga dobre zorientoval pred košickou bránkou. Krátko na to ratoval Hylák puk na bránkovej čiare. O víťazstve Košíc rozhodol šťastný gól. Peter Bartoš nahadzoval puk spoza bránky a žilinský obranca ho v 53. min nasmeroval do vlastnej bránky. Hostia sa ešte pokúsili o vyrovnanie počas hry bez brankára, ale gól už nestrelili.

HK Poprad - HK Nitra 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd R. Tománek
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - R. Gajan, Tornay, 1743 divákov

Poprad: Sidor - Gáborčík, R. Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, M. Kurali, Jáchym, Makovský - P. Gápa, Mlynarovič, A. Lapšanský - Jabrocký, Štals, T. Sýkora - Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták - Belluš, Paukovček, M. Nagy
Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, Ordzovenský, P. König, F. Kuzma, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, L. Novák - R. Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, M. Hamrák, Martin Segľa - Pupák, Kmeč, Piačka - Štumpf

Prvá tretina gól nepriniesla. Obidva tímy disponovali pozornou obrannou hrou a nepúšťali súpera do väčších šancí. Nitrania skúšali pozornosť Sidora len sporadicky a Popradčania mali väčšie šance azda len vo vlastnom oslabení, keď najskôr Lapšanský nespracoval puk v brejkovej situácii a Štalsova koncovka skončila mimo.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil. Obrany dominovali a naďalej väčšie šance diváci nesledovali. V 32. min sám pred odkrytou bránou neuspel Lapšanský a opečiatkoval žrď, na opačnej strane zaujala bomba Mila od modrej čiary, ktorá presvišťala tesne okolo Sidora. V 40 min v prečíslení po Bellušovom pase Kristan zamedzil otvoriť skóre Nagyovi.

Prvý gól stretnutia aj naďalej visel na vlásku. Najskôr Tomášovi Sýkorovi nevyšiel blafák, vzápätí na opačnej strane zahrmelo po Piačkovom zakončení, chaos v bránkovisku však "kamzíci" včas zažehnali. Keď v obrovskej šanci v 59. min stroskotal aj Mlynarovič, zápas sa prehupol až do predĺženia. Rozhodnutie padlo napokon až v samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil hosťujúci R. Tománek.

HKM Zvolen - MHC Mountfield Martin 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Brabenec (Juraško, L. Pokovič), 17. Brabenec (P. Zuzin, L. Pokovič), 53. Podkonický (P. Zuzin) - 37. Dírer (M. Beran), 56. M. Beran (I. Ďatelinka, Markovič), 60. I. Ďatelinka (Markovič, Fujerík), rozhodujúci sam. nájazd M. Beran
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: 52. Michal Chovan - 52. Šugár (obaja 10 min za hrubosť), 52. Zlocha ml. (10 min za nešp. správanie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik - Kubuš, Jobbágy, 1097 divákov

Zvolen: M. Šimko - L. Pokovič, Juraško, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha - Podkonický, Brabenec, P. Zuzin - Michal Chovan, Huňady, Škvaridlo - V. Baláž, M. Jurík, Puliš - Martin Ďaloga, Čanky, Ľ. Zuzin
Martin: Šúrek - A. Novotný, I. Ďatelinka, Matejka, Tupý, Smrek, Brcko - Markovič, M. Beran, Fujerík - J. Perniš, Zlocha ml., Važan - Themár, Dírer, J. Cíger - Imrich, od 21. min Šugár

Úvod zápasu poznačila chyba brankára Šúreka už v 14. sekunde, keď mu prekĺzol nahodený puk od Juraška za seba a pred prázdnou bránkou do neho účinne pichol Brabenec - 1:0. Zvolenčania mali aktivitu na hokejkách a chceli si zgustnúť na súperovi. Ten však podnikal nepríjemné protiútoky. Martinčania hrali v 13. min presilovku, ale počas nej mohli inkasovať. Po chybe Smreka nevyužil sólo Podkonický a unikajúceho Škvaridla odstavil pred gólmanom z Turca Važan. Až v 17. min sa domáci dostali do dvojgólového vedenia, keď prihrávku P. Zuzina z pravej strany od mantinelu zužitkoval presnou strelou medzi kruhmi opäť Brabenec.

Na začiatku druhej tretiny šikovne spoza hráča preveril brankára hostí Michal Chovan. Martinčania sa však dobre namotivovali v šatni a hrozil najmä ich prvý útok. v 24. min sa poriadne zapotil medzi žrďami Šimko, ku gólu mal najbližšie Beran. Potom nevyužil hráči z Turca presilovku a po nej to skúšal dobrou strelou z pravej strany Themár. Stredná časť bola najvyrovnanejšia. Majstrovi sa naskytla v 37. min početná výhoda o dvoch hráčov, ale urobil počas nej chybu, z trestnej lavice si na nepresný puk z hokejky Podkonického nakorčuľoval Dírer a jeho sólo v oslabení znamenalo zníženie stavu zápasu na 2:1.

V III. tretine videlo niečo viac ako tisíc divákov predovšetkým boj na ľade, chýbali gólové príležitosti, Zvolen evidentne nechcel inkasovať vyrovnávajúci zásah od Martinčanov a tomu aj prispôsobil hru. Až po bitke Chovana so Šugárom hokej trochu ožil. V 53. min sa až pred Šúreka predral popri mantineli P. Zuzin, a vyrazený puk upratal Podkonický do bránky - 3:1. Iskierku nádeje vykresal v 56. min pre tím z Turca Beran, ktorý sa presadil voľný na pravej strane a znížil. Martinčania v samom závere odvolali brankára a vyplatilo sa. Tridsaťštyri sekúnd pred tretím klaksónom po Markovičovom prieniku a prihrávke pred Šimka vyrovnal Ďatelinka.

V predĺžení mal navrch domáci tím, ale gól nepadol. Definitíva padla až v samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil skúsený martinský útočník Beran.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 34. Mišura (M. Bartánus, Lušňák) - 17. Komínek (Rastislav Pavlikovský, R. Lintner), 32. Kútny (O. Rusnák, E. Bagin)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Bundil - Kacej, M. Orolin, 1805 divákov

Piešťany: T. Tomek - Bučka, R. Filip, A. Drgoň, Brňák, Škadra, Biro, A. Hruška - S. Saliji, Melichárek, J. Románek - J. Ručkay, Lelkeš, V. Nemec - M. Bartánus, Mišura, Lušňák - Haring, Holovič, Toman - Šišovský
Trenčín: J. Lašák - R. Lintner, M. Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Pozník, Hatala, E. Bagin, Marek Kalus - Komínek, Rastislav Pavlikovský, Mikula - Kútny, O. Rusnák, T. Klíma - Michal Hlinka, Nemček, L. Klíma - Vaculin, Broska, D. Hudec

V považskom derby mali v 32. sekunde domáci šancu dostať sa do vedenia, ale po strele Melicháreka dorážku Románka chytil Lašák. Obe mužstvá hrali pozorne v obrane, a tak sa útočníci ťažšie presadzovali. V 11. min mali "havrani" výhodu presilovky, ale nevyužili ju. V 17. min Trenčania rýchlo zaútočili a Komínkom sa ujali vedenia - 0:1.

Domáci mali na začiatku druhej tretiny veľkú šancu v 22. min, ale Lelkešovi sa nepodarilo prekonať gólmana hostí. V 30. min bol hákovaný Románek, ale trestné strieľanie nepremenil. V 31. min mala Dukla výhodu presilovky, o minútu neskôr ju Kútny aj využil. Domáci sa vzchopili a o necelé dve minúty sa im podarilo streliť kontaktný gól, keď Mišura bekhendom prekonal Lašáka - 1:2.

Na začiatku tretej časti mali hráči Trenčína 30-sekundovú presilovku, ale gólovo sa nepresadili. Akcie sa striedali pred oboma bránkami, ale gólmani si zastali svoje miesto. V 53. min mali domáci výhodu štvorminútovej presilovky pri vylúčení Lintnera, zahrali ju však veľmi zle a Dukla sa ubránila. Piešťany v snahe vyrovnať odvolali brankára, ale prekonať Lašáka sa im nepodarilo.