19°
Žigmund
2.5.2024
Boston rozhodol v 96. minúte, nad Pittsburgom vedie už 3:0

BOSTON / Tretí zápas finále Východnej konferencie medzi Bostonom Bruins a Pittsburgh Penguins sa rozhodlo až v druhom predĺžení. Jágr vybojoval puk pri červenej čiare, posunul ho Marchandovi, ktorý s vyplazeným jazykom našiel nahodeným pukom pred Vokounovou bránkou Bergerona - 2:1!

Bruins po prvej tretine viedli po góle Davida Krejčího 1:0, "tučniakom" sa v prostrednej časti zásluhou Chrisa Kunitza podarilo vyrovnať. Po bezgólovej tretej tretine i prvom predĺžení, tak prišla v druhom veľká chvíľa Patrice Bergerona, ktorému pri góle asistovali Brad Marchand a Jaromír Jágr. Slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade viac ako 42 minút, najviac zo všetkých korčuliarov a okrem dvoch striel mal aj dva plusové body, keď bol pri oboch góloch medveďov.

Štvrtý zápas, v ktorom bude mať Boston prvú možnosť rozhodnúť o svojom postupe do bojov o Stanleyho pohár, je na programe v sobotu 8. júna o 02.00 h SELČ.

Výsledok stretnutia play-off kanadsko-americkej NHL (hrá sa štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA - Finále - tretí zápas:

Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 2:1 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - stav série 3:0
Góly: 2. Krejčí (Lucic), 96. Bergeron (Marchand, Jágr) - 29. Kunitz (P. Martin, Dupuis)