19°
Blažena
11.5.2024
NHL: Višňovský a Meszároš sa vrátili do zostáv svojich tímov

NEW YORK / Slovenskí hokejoví obrancovia Ľubomír Višňovský a Andrej Meszároš sa po absenciách vrátili v sobotu do zostáv klubov NHL. Lepšie pocity po návrate mal Ľubomír Višňovský, ktorého New York Islanders zdolali Washington 5:2 a rodák z Topoľčian raz asistoval, keď prihrával na víťazný gól z hokejky Johna Tavaresa.

Pre 36-ročného obrancu to bol siedmy kanadský bod v sezóne (1+6). Višňovský nehral za Islanders v predchádzajúcich dvoch stretnutiach, keďže bol z osobných dôvodov doma na Slovensku. Do New Yorku opäť letel v piatok. Tavares strelil v 53. min v rozpätí 30 sekúnd dva góly, jeho druhý presný zásah bol preňho 16. v tejto sezóne a celkovo 100. v NHL. Islanders ukončili sedemzápasovú šnúru na domácom ľade, v posledných piatich zápasoch vždy bodovali.

Andrej Meszároš odohral za Philadelphiu prvý zápas od 24. januára, keď si zranil ľavé rameno. Po dlhšej nútenej pauze strávil na ľade Bostonu 17:28 min, pripísal si 3 strely a 3 bodyčeky. Flyers prehrali 0:3, o výsledku rozhodla prvá tretina. V úvodných 20 minútach padli všetky tri góly. Kapitán Bruins Zdeno Chára si pripísal 1 plusový bod, 2 strely na bránku a 2 bodyčeky. S 25:18 min bol najvyťaženejším hráčom zápasu. Brankár Tuukka Rask kryl 23 striel hráčov Flyers, dosiahol druhý shutout v tomto ročníku a celkovo trinásty v kariére.

Ďalším gólmanom s nulou sa v sobotu stal Sergej Bobrovskij z Columbusu. Na premiérový shutout kariéry potreboval v zápase s Detroitom 30 zákrokov. Blue Jackets aj jeho zásluhou vyhrali štvrtý zápas v rade a z posledných šiestich duelov získali desať bodov, čo je ich najdlhšia bodová séria od februára 2011. Tomáš Tatar z Detroitu počas 10 minút na ľade ohrozil Bobrovského raz.

St. Louis zvládlo obrat v San Jose, kde v tretej tretine prehrávalo už 1:3. O víťazstve Blues, v drese ktorých nenastúpil Jaroslav Halák, rozhodol v predĺžení tečom Jackmanovej strely Patrik Berglund. V riadnom hracom čase sa v drese St. Louis presadil trikrát Vladimír Sobotka, pre ktorého to bol premiérový hetrik v NHL. Michal Handzuš zo Sharks odohral 7 minút a ďalšie dve si odpykal na trestnej lavici. Takmer rovnaký priebeh mal aj zápas v Tampe Bay, kde domáci viedli po dvoch tretinách nad Montrealom 3:1. Canadiens dokázali výsledok otočiť na 4:3 už v riadnom hracom čase a vyhrali siedmy z posledných ôsmich zápasov. Pri absencii Martina Brodeura sa trápi New Jersey, v Caroline prehralo 3:6. Hurricanes vyhrali piaty z posledných šiestich duelov.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Philadelphia 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Góly: 12. Seguin (Lucic, Krejčí), 14. Kelly (Caron, Peverley), 15. Paille (G. Campbell, S. Thornton)

New York Islanders - Washington 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 11. Bailey (Nielsen, Streit), 31. Cizikas (M. Martin, C. McDonald), 53. Tavares (Boyes, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 53. Tavares, 57. Nielsen (Hamonic, Bailey) - 22. J. Ward (Perreault, Carlson), 48. Nicklas Bäckström (Fehr, Alzner)

San Jose - St. Louis 3:4 po predĺžení (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 16. Couture (Wingels, Irwin), 28. Gomez (Clowe, Sheppard), 37. Irwin (Braun, Gomez) - 5. Sobotka (Shattenkirk, Redden), 45. Sobotka (K.Russell, Polák), 46. Sobotka (C. Stewart, Shattenkirk), 62. Berglund (Jackman, Pietrangelo)

Columbus - Detroit 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 14. Atkinson (Calvert), 26. J. Johnson (Brassard, Umberger), 27. Foligno (Johansen)

Toronto - Pittsburgh 4:5 po sam. nájazdoch (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Van Riemsdyk (P. Kessel, Phaneuf), 31. Franson (P. Kessel, Phaneuf), 35. C. MacArthur (Phaneuf, Frattin), 56. P. Kessel (Fraser, C. MacArthur) - 1. Neal (Niskanen, Letang), 15. Crosby (Letang, Bennett), 16. P. Martin (Neal, Malkin), 34. Dupuis (P. Martin, Orpik), rozhodujúci sam. nájazd Neal

Tampa Bay - Montreal 3:4
(0:0, 3:1, 0:3)
Góly: 26. Stamkos (St. Louis, Hedman), 29. Salo (Crombeen, N. Thompson), 33. Malone (Stamkos, St. Louis) - 28. Plekanec (Markov), 44. B. Gionta (Ryder, Bouillon), 48. Jemelin (B. Gionta, Ryder), 53. Gallagher (Pacioretty)

Carolina - New Jersey 6:3
(2:1, 3:0, 1:2)
Góly: 13. Siomin (Corvo, Tlustý), 13. Harrison (Skinner, Jordan Staal), 25. Tlustý (Siomin, Ellis), 32. Terry (E. Staal, Sanguinetti), 38. Skinner (Gleason, J. Jokinen), 59. Tlustý (Siomin, E. Staal) - 15. Kovaľčuk, 41. Kovaľčuk (Fayne, A. Greene), 45. Eliáš (Židlický, Volčenkov)

Nashville - Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 47. Legwand (S. Kosticyn, S. Weber) - 30. Parise (R. Suter, M. Koivu), rozhodujúci sam. nájazd Cullen

Phoenix - Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 17. Doan (Vermette, Ekman-Larsson), 28. Klinkhammer (B. Gordon, Moss) - 39. Jágr (L. Eriksson)

Los Angeles - Calgary 6:2
(3:2, 1:0, 2:0)
Góly: 5. J. Carter (D. Brown, Vojnov), 11. Muzzin (C. Fraser, Justin Williams), 19. T. Lewis (Vojnov), 30. Justin Williams (Vojnov, Kopitar), 44. Kopitar (Justin Williams), 49. C. Fraser (J. Nolan, Penner) - 8. Cammalleri (Wideman, Iginla), 20. Tanguay (Giordano, Stajan)