Žigmund
2.5.2024
Highlight: Kopecký (31) proti tučniakom dosiahol prvý hetrik kariéry

Zdroj: sita, Kopecký vs Pittsburgh

SUNRISE / Slovenský hokejový útočník Tomáš Kopecký z Floridy strelil svoj prvý hetrik v zámorskej NHL a v zápase s Pittsburghom si do svojich štatistík pripísal celkovo 4 body.

Pre Kopeckého to bol strelecky i bodovo najvydarenejší večer kariéry v zámorí. Po stretnutí ho vyhlásili za jeho prvú hviezdu. Tridsaťjedenročný krídelník strelil v tejto sezóne už 8 gólov a pridal k nim 5 asistencií. Florida aj vďaka jeho bodom vyhrala prvý domáci zápas od 31. januára, odvtedy až do utorka päťkrát prehrala. Panthers išli v druhej tretine do vedenia 4:1, hostia dokázali ešte pred druhou sirénou vyrovnať na 4:4. V záverečnej tretine však Fleischmann strhol misky váh na stranu Floridy a Kopecký skompletizoval hetrik gólom do prázdnej bránky. Predchádzajúce dva presné zásahy dosiahol v presilových hrách. Slovák sa stal prvým hráčom Floridy od 10. novembra 2011, ktorému sa podarilo dosiahnuť hetrik. Kopecký v posledných šiestich dueloch strelil šesť gólov. Rodák z Ilavy potreboval na tri góly 4 strely, na ľade strávil 14:33 min a dvakrát sedel aj na trestnej lavici.

Nový tréner Buffala Ron Rolston sa tešil z prvej výhry, jeho tím vyhral nad Tampou Bay tesne 2:1. Rolston vyťažoval predovšetkým Andreja Sekeru, ktorý odohral 22:37 min a pripísal si aj jednu asistenciu. Richard Pánik z Tampy strávil na ľade vyše 8 minút. Boston vyhral štvrtý zápas v sérii, keď uspel na ľade New York Islanders. Zdeno Chára (3 strely) a Ľubomír Višňovský (2) sa bodovo nepresadili, obaja odkorčuľovali viac ako 22 minút. Bruins z posledných 20 vzájomných zápasov zdolali Islanders šestnásťkrát. Necelých 20 minút odohral Marián Gáborík z NY Rangers, dosiahol aj asistenciu, ale jeho tím prehral s Winnipegom 3:4. Michal Handzuš zo San Jose bol úspešný v rozstrele samostatných nájazdoch proti Coloradu, z jeho spoluhráčov premenil svoj pokus ešte Patrick Marleau a Sharks zdolali súpera 3:2.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Winnipeg 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Góly: 30. Callahan (Eminger, Girardi), 50. Pyatt (Stralman, M. Staal), 51. Stralman (GÁBORÍK, B. Richards) - 26. O. Jokinen (E. Kane, Hainsey), 28. E. Kane (Peluso, Antropov), 35. O. Jokinen (Peluso, Clitsome), 50. E. Kane (Burmistrov, Hainsey)

Washington - Carolina 3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Nicklas Bäckström (Ribeiro, Ovečkin), 21. Erskine (Nicklas Bäckström, Carlson), 52. Carlson (Perreault, J. Ward)

Columbus - Dallas 4:5 po predĺžení (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 22. Nikitin (Ťutin, Letestu), 27. Dorsett (Letestu, Prospal), 47. Atkinson (A. Aucoin, Foligno), 59. Umberger (Foligno) - 15. Morrow (Eakin, Goligoski), 26. D. Roy (Jordie Benn, Roussel), 29. Roussel (Dillon, Robidas), 54. Eakin (R. Smith, Robidas), 64. L. Eriksson (D. Roy, Dillon)

New York Islanders - Boston 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 16. Cizikas (Bailey, A. MacDonald) - 7. McQuaid (Seguin, P. Bergeron), 21. Marchand (Ference, P. Bergeron), 26. Krejčí (Lucic, Horton), 59. G. Campbell (Seguin, Seidenberg)

Tampa Bay - Buffalo 1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Stamkos (Purcell, Conacher) - 11. Hodgson (SEKERA, Vanek), 41. Myers (Vanek, Hodgson)

Florida - Pittsburgh 6:4
(1:0, 3:4, 2:0)
Góly: 14. T. KOPECKÝ (B. Campbell, Kulikov), 24. T. KOPECKÝ (Fleischmann, B. Campbell), 29. B. Campbell (Kulikov, Shore), 29. Goc (T. KOPECKÝ, Fleischmann), 44. Fleischmann (Smithson), 59. T. KOPECKÝ (Goc, Gudbranson) - 21. Neal (Crosby, Kunitz), 30. Jeffrey (Orpik, Bennett), 35. P. Martin (Neal), 40. Kunitz (Crosby)
Tomáš Kopecký (Florida) sa stal prvou hviezdou zápasu.

Minnesota - Calgary 2:1 po predĺžení
(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 56. Zucker (Setoguchi, R. Suter), 61. Parise (M. Koivu, R. Suter) - 11. Tanguay (Cammalleri, Bouwmeester)

Vancouver - Phoenix 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 32. Garrison (Kesler, Higgins), 54. D. Sedin (Tanev, Hamhuis) - 15. Chipchura (Bissonnette, Stone), 30. Boedker (Rundblad, Vermette), 53. Vermette (Boedker, Korpikoski), 60. Chipchura

San Jose - Colorado 3:2 po sam. nájazdoch
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 1. Couture (J. Thornton, Havlát), 23. Galiardi (Sheppard, Burish), rozhodujúci sam. nájazd Marleau - 13. Kobasew (Hejda, Bordeleau), 57. Olver (McLeod, Hejda)