Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Handzuš chce posilniť hokejovú reprezentáciu na MS!
Zdielať na

Handzuš chce posilniť hokejovú reprezentáciu na MS!

Zdroj: sita, Handzuš v svk drese

Aktuálnou otázkou v súvislosti so zložením kádra slovenskej hokejovej reprezentácie pre májové majstrovstvá sveta je možný príchod útočníka Michala Handzuša.

Jeho San Jose vypadlo v 1. kole play-off Západnej konferencie NHL so St. Louis a skúsený 35-ročný center je v tomto smere voľný pre potreby národného tímu. Rodáka z Banskej Bystrice však v sezóne 2011/2012 od novembra limitovalo zranenie slabín a dokonca niektoré zápasy odohral iba na tabletkách. "Nehral som dobre, to je jedna vec. Druhá je taká, že som mal aj určité zdravotné problémy. V každom prípade sezóna nebola z môjho pohľadu taká, ako by som si predstavoval. Niektoré zápasy v tomto súťažnom ročníku som neodohral pre zranenie, na niektoré ma nenominoval tréner," uviedol Michal Handzuš v rozhovore.

Jasno v tom, či bude k dispozícii trénerovi Vladimírovi Vůjtkovi na majstrovstvách sveta, bude mať skúsený útočník možno už čoskoro. "V utorok nás čakajú v klube mítingy a zdravotné prehliadky. Otázne je, z čoho moje problémy pochádzali, či z bedrového kĺbu, či z chrbta, alebo je to úpon. Momentálne by som rád zistil, z čoho to bolo a v akom to je štádiu. Rád by som išiel do Helsínk. Tým, že som v závere ročníka veľa nenahral, mám veľkú chuť na hokej. Generálnemu manažérovi reprezentácie Ottovi Sýkorovi som povedal, že urobím všetko, aby som na svetový šampionát cestoval. Lenže v rámci mojej situácie, keď som nebol stopercentne zdravý, potrebujem vedieť, na čom som. Väčšinou to bolo so mnou tak, že keď som si doprial viac voľna, zranenie slabín sa zlepšilo, ale potom sa opäť obnovilo," pokračoval Michal Handzuš a doplnil:

"Nechcem ísť na majstrovstvá sveta a po dvoch zápasoch letieť domov pre zranenie. Zároveň nechcem odohrať šampionát na jednej nohe. Taký by som mužstvu nepomohol. Lenže na druhej strane by som rád pricestoval a tímu pomohol, koľko by som vedel."

Michal Handzuš reprezentoval Slovensko na piatich svetových šampionátoch, naposledy pred rokom na domácich MS. Okrem toho štartoval aj na olympijskom turnaji vo Vancouveri 2010.