Viola
18.5.2024
Ružomberok so stovkou od hustých anjelov

Zdroj: SITA - Ružomberok-Košice

Dupreeová, ktorá sa stala najlepšou strelkyňou zápasu, priviedla košičanky za bezpečnou výhrou v Ružomberku 108:85.

MBK Ružomberok - Dobrí anjeli Košice 85:108 (21:33, 15:24, 25:27, 24:24)
Najviac bodov: Tarasovová 18, Podešvová 17, Lukačovičová 16 - Dupreeová 24, Kupčíková 18, Žirková 15
TH: 21/15 - 12/10, fauly: 14 - 20, trojky: 6 - 8, rozhodovali: Šarišský a Daubner, 260 divákov

Už po pár sekundách hry zaznamenala hosťujúca Houstonová úspešný trojbodový pokus, čím udala tón zápasu. Po prvej štvrtine viedli hostky o 12 bodov (33:21). V úvode druhej časti sa síce domáce hráčky vzchopili, avšak išlo len o krátku epizódu. Tesne pred koncom prvého polčasu viedol majster o 23 bodov (57:34) a duel veľkých rivalov ostatných sezón bol rozhodnutý. Po veľkej prestávke družstvo Dobrých anjelov už len kontrolovalo dianie na ihrisku. "Stovka" padla po trojbodovom zásahu Číkošovej necelých 5 minút pred koncom duelu.