Jasno
-1°
Bratislava
Milada
29.12.2025
Basketbalistky prehrali v Nemecku po predĺžení
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Halové športy

Basketbalistky prehrali v Nemecku po predĺžení

Nemecko - Slovensko 63:58 pp (54:54, 31:28)

Zverenky americkej trénerky Pokey Chatmanovej v rozhodujúcich momentoch nedokázali ustrážiť bývalú hráčku Košíc Lindu Fröhlichovú, ktorá k 19 bodom pridala 18 úspešných doskokov. Slovenky sú napriek prehre v Nemecku naďalej na čele tabuľky, v pondelok o 19.00 privítajú v košickej Infiniti aréne Veľkú Britániu.

kvalifikácia ME 2011:

D-skupina, 3. kolo:

Nemecko - SLOVENSKO 63:58 pp (54:54, 31:28)
Najviac bodov: Fröhlichová 19, Bärová 12, Breitreinerová 11 - zostava a body SR: Jalčová 13, Michulková a Hricková po 11, Vyňuchalová 2, Lásková 0 (Kupčíková 12, Lawlessová 9, Čarnoká 0, Vacková 0, Podešvová 0, Jurčenková 0, TH: 28/20-12/6, os. chyby 11:23, trojky: 5:6, 2000 divákov  

Ivan Benninghaus, manažér SR: "Dievčatá bojovali do posledných sekúnd, no štastie bolo tentokrát na strane Nemiek. Po domácej prehre s Ukrajinou si nemohli dovoliť ďalšie zaváhanie, ak chceli zostať v hre o postup a dali do toho všetko. V predĺžení naklonila misku váh na stranu nemeckého družstva Fröhlichová, ktorá využila svoje skúsenosti. V závere sme mali aj kus smoly, keď Jalčovej trojka doslova vyletela z koša a Fröhlichová následne spečatila nemecký triumf. Napriek prehre máme postup stále vo vlastných rukách, keďže hráme ešte dvakrát doma. Ukazuje sa, že naša skupina je vyrovnaná."

Ďalší program Sloveniek v D-skupine:

22. augusta Slovensko - V. Británia (19.00, Košice), 26. augusta Ukrajina - Slovensko (17.00, Kyjev), 29. augusta Slovensko - Nemecko (19.00, Košice).

Zdielať na

Súvisiace články