24.4.2024
Basketbal ME 18: Po víťazstve nad Maďarskom v Spišskej so Slovinkami

Zdroj: tasr

Slovensko - Maďarsko 58:51 (23:28)

V osemfinálovej E-skupine sa v pondelok v Spišskej Novej Vsi stretnú s druhým tímom B-skupiny Slovinskom. V utorok v Poprade s Ruskami a v stredu opäť v Spišskej so Švédkami, všetky duely majú štart o 18.00.

A-skupina - 3. kolo:

Zostava a body SR: Domiterová a Páleníková po 12, Kiššová 7, Oroszová 5, Hruščáková 3 (Brádňanská 9, Firkaľová 4, Bartánusová, Letková a Števove po 2, Matejčíková 0) - najviac bodov: Adameczová 11, Szabóová 8. TH: 26/19–24/18, trojky: 5:3, osob. chyby: 21:25, 1600 divákov.

Prvý polčas bol takmer identický s piatkovým súbojom mladých Sloveniek proti Srbsku. Inkasovali síce prvý kôš, ale rýchlo viedli 5:2. Maďarky potom potiahli sedembodovú šnúru, ktorou vysadli na koňa. Slovenky ich nie a nie odtiaľ zhodiť – v 12. minúte zaostávali až 11:20. Na druhý polčas však zo šatní vybehli akoby úplne iné družstvá. Zverenky Martina Pospíšila potiahli 18-bodovú šnúru na 41:28 v poslednej minúte tretej štvrtiny. Až v jej úplnom závere dali Maďarky dva body zo šestiek. V záverečnej časti hry Maďarky ešte nepríjemne hrýzli, znížili až na 48:47 v 38. minúte, ale slovenské reprezentantky si víťazstvo už nenechali vziať.

Martin Pospíšil, tréner SR: "Som rád, že sme zvíťazili v zápase, v ktorom sa nám až tak nedarilo. S výsledkami v základnej skupine sme spokojní, v našich výkonoch však musíme všeličo zlepšiť. Chceli sme postúpiť, čo sa nám podarilo, ale ešte nekončíme. Čakajú nás náročné zápasy proti Slovinsku, Švédsku a Rusku.