Polojasno
13°
Bratislava
Ľuboš, Ľubor
24.9.2025
Tatran Prešov v kvalifikácii Ligy majstrov
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Halové športy

Tatran Prešov v kvalifikácii Ligy majstrov

Žreb 22.júna 2010

Základná skupinová fáza LM mužov bude mať opäť 24 účastníkov. Tatran Prešov musí začať svoje účinkovanie v prestížnej súťaži rovnako ako vlani už v kvalifikácii. Dvadsaťjeden tímov má na základe rebríčka krajín zabezpečenú účasť priamo v skupinovej fáze. O zostávajúce tri miestenky do LM bude bojovať dvanásť družstiev vrátane Tatrana Prešov na troch turnajoch, z ktorých postúpia len víťazi. Deväť neúspešných mužstiev bude pokračovať v Pohári EHF.

Jednu skupinu tvoria opäť držitelia tzv. voľných kariet - ide o Reale Ademar (Šp.), Rhein-Neckar Löwen (Nem.), Bjerringbro Silkeborg (Dán.), RK Gorenje Velenje (Slovin.). O zložení zvyšných dvoch kvalifikačných skupín, ktoré sa budú hrať 3. - 5. septembra 2010, rozhodne utorkový žreb (22. 6.).

Slovenský šampión Prešov figuruje medzi kvalifikantmi znovu v prvom koši ako druhý nasadený za macedónskym HC Metalurg Skopje. Jeho súpermi na turnaji bude jeden tím z druhého koša: Drammen HK (Nór.), ZTR Záporožie (Ukr.), jeden tím z tretieho koša: A1 Bregenz (Rak.), HC Dinamo Minsk (Biel.) a jeden tím zo štvrtého koša: FC Porto/Vitalis (Portug.), Besiktas JK Istanbul (Tur.). Predmetom žrebu bude aj právo organizácie kvalifikačných turnajov.

Zdielať na