18.10.2024
Slov-matic FOFO v piatok na Považí s prvým mečbalom

Zdroj: fsk

2.finále: FOFO - Program Dubnica 4:1 (2:1)

Finálová séria futsalového play-off pokračovala dnes druhým zápasom, výhodu domáceho prostredia malo opäť oranjes, ako víťaz základnej časti. Dubnickí šamani dali prekvapujúco dokopy podrvrtnutý členok špílmachera Mareka Bubenka, ten bol napokon ale dnes smutným "hrdinom", inkasoval totižto šiestu žltú kartu a tak prípadné dva zápasy (určite piatkový v Kooperatíve) bude absentovať v zostave Programu. Do zostavy sa vrátil aj top strelec a reprezentant Slovenska Janko Švikruha a po odpykaní trestu aj Michal Ranuša. Dubnica splnila do bodky, čo sľubovala po prvom zápase, do duelu vstúpila aktívne, bez rešpektu a nadviazala na výkon z druhého polčasu úvodného zápasu v Bratislave. Góly ale strieľali opäť hráči úradujúceho vicemajstra. V 5.minúte ponúkol gólovku Peťovi Haľkovi Vojto Várady a najlepší bombardér potvrdil svoje strelecké kvality otváracím gólom. Deviata minúta patrila Attilovi Fehérvárimu, ktorý sa prebil obranou považanov na dostrel a zvýšil na 2:0. Štyri minúty pred prestávkou ale trafil po prihrávke Martina Madra (roh zahrával Janko Švikruha) po klobúku famózne kapitán hostí Ľubo Staňo a tak do druhého dejstva išli hráči oranjes iba s jednogólovým náskokom. Martinovi Madrovi, ktorý bol v prvom zápase jedným z najleších hráčov tento zápas nevyšiel podľa predstáv. O výsledku zápasu rozhodla silná dvojminútovka, v ktorej strelili Fofáci dva góly. Na prelome tridsiatejprvej minúty Martin Rejžek vysunul Gaba Bartošeka, ten prepustil loptu Davidovi Fričovi, ktorý nekompromisne prestrelil Meliša - 3:1. Po obrovskej chybe už o dve minúty samostatný nájazd premenil Bartošek efektným oblúčikom na 4:1. Slov-matic vedie 2:0 na zápasy, séria sa presúva na Považie, v piatok od 17:00 h môžu zverenci Jána Janíka rozhodnúť o titule majstra Slovenska, ľahké to ale určite nebude...

Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Play-off je zaujímavé aj tým, že každý zápas má vlastnú históriu. Dnes sme videli "iný druh" zápasu ako v piatok. Dubničania nechali svoju defenzívu na Považí a celý zápas hrali dobrú ofenzívu. Naopak my sme často museli dokazovať, že vieme i kvalitne brániť. Ak niečo prešlo, Mário v bráne to "doladil"... A tak súper dal gólik jediný a to na výhru nestačí prakticky nikdy. My sme naopak zopár pekných ťahov pretavili v štyri góly a tak hoci priebeh zápasu bol odlišný, výsledný rozdiel v skóre rovnaký, ako v piatok. Prvýkrát od "zavedenia" finále na tri víťazné zápasy teda vedie víťaz základnej časti 2:0 na zápasy (doteraz bolo vždy 1:1). Opäť sa aj napriek hokeju MS hralo pred zaplneným hľadiskom a diváci videli dobrý, rušný, dramatický a napínavý finálový zápas. V piatok v Dubnici to bude určite zaujímavé tretie dejstvo..."

Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 2.zápas :

SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA       4:1 (2:1)
na zápasy - 2:0
Góly: Haľko (5.), Fehérvári (9.), Frič (31.), Bartošek (33.) - Staňo (17.)
ŽK: Frič (3.) - Bubenko (9.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Peško (Belavý), akumulované fauly : 3:5 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol

Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Fehérvári A., Bartošek G. - od 30.min Rejžek M., od 34.min Berky M., nehral: Poluch V.
Program: Meliš M. - Staňo (C), Švikruha, Ranuša, Madro - Meliš P., Struška, Bubenko, Kozík, nehrali: Mišík, Luža