Jasno
20°
Bratislava
Matúš
21.9.2025
Dobrí anjeli nestačili na Bourges, vo Francúzsku prehrali 83:71
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Halové športy

Dobrí anjeli nestačili na Bourges, vo Francúzsku prehrali 83:71

Jendrichovský po prehre Košíc v Bourges: "Domáce hrali super"

Košičanky nedokázali zvíťaziť štvrtýkrát v rade, naopak Francúzkam sa podarilo prerušiť sériu troch prehier. Možnosť prvýkrát zahrať si v Eurolige dostala aj Daniela Číkošová, ktorá zaznamenala 2 body. Zverenky trénera Štefana Sviteka o týždeň v 8. zápase C-skupiny privítajú na domácej palubovke španielsky Rivas Ecópolis (18.00).

C-skupina - 7. kolo:
Bourges Basket - Dobrí anjeli Košice 83:71 (42:35)
Najviac bodov Bourges Basket: Carsonová 22, Kaltsidouová 18, Ndongueová 15 - zostava a body Košíc: McCoughtryová 20, Fröhlichová 17, Dupreeová 14, Kupčíková 4, Čarnoká 2 (Hricková 6, Kováčová 4, Michulková 2, Číkošová 2, Vacková), TH: 22/18 - 9/7, trojky: 7:2, os. chyby: 13:21

Košičanky vstúpili do zápasu dvojbodovým zápisom Candice Dupreeovej, no ďalšie minúty sa niesli v réžii Francúzok, ktoré na začiatku šiestej minúty viedli 11:5. Dobrí anjeli síce znížili na 10:11, no prvá štvrtina vyznela pre hráčky Bourges v pomere 21:14, najmä vďaka deviatim bodom Kaltsidouovej. Hostky pridali a na začiatku 26. minúty dokázali stiahnuť manko na štyri body 25:29 a o dve minúty aj na 33:36. Do polčasu tento stav neudržali a domáce sa vďaka dvom trojkám ujali vedenia 42:35. Úvod druhého polčasu zvládli lepšie Francúzsky a svoj náskok v 25. minúte zveľadili už na jedenásť bodov 50:39. Slovenský majster prehral napokon tretiu časť v pomere 22:15 a pred poslednou štvrtinou strácal na domáci tím štrnásť bodov. Košice napriek veľkému odhodlaniu uspieť vo Francúzsku nezvládli duel a prehrali vysoko 83:71.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Košíc: "Domáce družstvo podalo vynikajúci výkon v útočnej fáze. Hráčky Bourges dali sedem trojok a vedeli úspešne zakončiť aj z ťažkých pozícii. Celý zápas boli o krôčik vpred, my sme prakticky stále iba doťahovali. Zo strany Bourges to bol určite najlepší výkon v tohtosezónnej Eurolige. Musím však pochváliť aj naše družstvo, ktoré hralo oveľa lepšie, ako v domácom dueli s týmto súperom. Dať 71 bodov výborne brániacemu družstvu je dobré vysvedčenie, nedokázali sme však zastaviť ich útok, toto sme takticky nezvládli.

Zdielať na

Súvisiace články