25.4.2024
Slováci vo finále volejbalovej euroligy
Halové športy

Zdroj: SITA/Jozef Hulka

Slovensko si poradilo v semifinále s Nemeckom 3:2 a postúpilo po prvýkrát v histórií do finále volejbalovej euroligy.

Slovensko - Nemecko 3:2 (25, 21, -13, -17, 17) za 138 minút.

Slováci mali výborný vstup do zápasu. V prvom sete to bol dramatický boj, v ktorom sa rozhodovalo až v napínavej koncovke. V nej mali pevnejšie nervy slovenskí zverenci talianskeho trénera Emanueleho Zaniniho a víťazstvom 27:25 sa ujali vedenia 1:0. V druhom dejstve to už na ihrisku režírovali Slováci a za 28 min ho vyhrali 25:21. Zdalo sa, že to majú rozbehnuté na víťazstvo a premiérovú účasť vo finále. Ale potom prišiel nečakaný obrat. V treťom sete im dovolili Nemci uhrať iba 13 a vo štvrtom 17 bodov. Vyrovnali na 2:2 a rozhodovalo sa v tajbrejku. V ňom víťazi základnej B-skupiny ušli slovenským reprezentantom zo 4:4 na 7:4 z ich pohľadu, potom dokonca na 9:5. Slováci sa však ani za tohto stavu nevzdali a v nesmierne dramatickej koncovke odvrátili 5 mečbalov, premenili svoj prvý a konečný výsledok piateho setu 19:17 v ich prospech znamenal postup do zápasu o celkový triumf v Európskej lige. Toto víťazstvo prišlo po piatich prehrách v rade s týmto súperom v tom najdôležitejšom súboji.