Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 4. kola extraligy žien v basketbale

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 4. kola extraligy žien v basketbale:

AT GEMTEX Rožňava - INPEK UKF Nitra 84:71 (17:21, 23:15, 22:20, 22:15)
Najviac bodov: Antalecová 29, Csávásová 18, Kováčiková 13 - Vyhňáková 17, Chlebovcová 16, Krč-Turbová 12
TH: 22/17 - 25/21, fauly: 25 - 23, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Karniš a Luxová, 500 divákov

Pred veľmi búrlivou diváckou kulisou vyhrali prvú štvrtinu Nitrianky 21:17. V druhej štvrtine dostala lavička hostí v závere technickú chybu, ktorú domáce využili na štvorbodový polčasový náskok. Po vyfaulovaní sa Šujanovej z Nitry v úvode tretej časti hry začali pod košom dominovať hráčky Rožňavy, ktoré postupne zvyšovali svoj náskok na konečných 13 bodov a napokon zaslúžene triumfovali. Strelecky sa zaskvela Eva Antalecová, ktorá zaznamenala 29

ŽBK Poprad - MBK Ružomberok 54:83 (20:21, 13:16, 6:26, 15:20)
Najviac bodov: Sangaréová 19, Petríková 12, Brezániová 11 - Palušná a Lukačovičová po 18, Podešvová 14
TH: 21/15 - 34/20, fauly: 25 - 20, trojky: 1 - 1, rozhodovali: Doušek a Tomašovič, 400 divákov
Zápas bol v prvom polčase celkom vyrovnaný. Domáce hráčky s Ružomberčankami držali krok, v 19. min bol stav 33:34. Rozhodujúcim momentom bol úvod tretej štvrtiny, keď hostky zaznamenali šnúru 16 bodov a svoj náskok ďalej zvyšovali. Ružomberčanky napokon zaslúžene triumfovali rozdielom 29 bodov.

KOSIT 2013 Košice - Cassovia Košice 124:57 (32:17, 30:18, 30:6, 32:16)
Najviac bodov: Jurčenková 21, Michulková 19 (3 trojky), McCarvillová 15 - W. Wilsonová 11, Z. Fabiánová 9, Žingorová 8
TH: 24/18 - 15/9, fauly: 19 - 17, trojky: 10 - 2, rozhodovali: Daňo a Turčina, 800 divákov
Domáci tím dominoval od úvodu stretnutia, svoj náskok neustále zvyšoval. Stý bod zaznamenali hráčky KOSIT-u už v 33. min po dvojbodovom zásahu Michulkovej. Košické derby bolo jasnou záležitosťou súčasných slovenských majsteriek.

Cityfarma Spartak Myjava - Viktoria PČSP Košice 50:86 (18:27, 7:26, 11:16, 14:17)
Najviac bodov: Edwardsová 14, Procházková 13, Horváthová 8 - Perostijská 26, Kažimírová 18, Krasnočková 13
TH: 8/5 - 29/25, fauly: 26 - 19, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Loj a Kurpáš, 150 divákov
Úvod stretnutia bol do 5. min vyrovnaný (9:10), no potom si hráčky Viktorie vypracovali sedembodový náskok, ktorý ešte do polčasu zveľadili na 28 bodov. Po zmene strán sa hra vyrovnala, no domáce sa nepresnou streľbou odsúdili na neúspech.

Slávia UMB Banská Bystrica - Slovan Bratislava 111:51 (35:7, 27:7, 18:20, 31:17)
Najviac bodov: Oravcová 20, Uhrová 19, Babaríková 17 - Horonyová 12, Kozmonová 11, Mračková 7
TH: 17/13 - 20/12, fauly: 14 - 12, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Hrabuvčin a Špirka, 300 divákov

SITA/Dušan Hein

Slovan strelil v Banskej Bystrici prvý kôš, ale to bolo jeho posledné vedenie v zápase. Domáce potom koncertovali a súpera z Bratislavy doslova prevalcovali, do kabín odchádzali s náskokom 48 bodov. Po zmene strán a prestriedaní sa Slovanistky trošku vzchopili a na výkon, ktorý pod Urpínom previedli, dosiahli nakoniec "prijateľnú" iba 60-bodovú prehru.