Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 8. kola extraligy mužov v basketbale

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 8. kola extraligy mužov v basketbale:

Slovintegra Levice - Inter Bratislava 85:76 (17:10, 23:24, 22:22, 23:20)
Najviac bodov: Jurík 20, Pohánka 15, Ristanovič 14 - Novák 24, Pandula 17, Ďuriš a Živický po 8
TH: 36/32 - 29/15, fauly: 27 - 29, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Brziak, Szibilla a Kukelčík, 800 divákov

O osude vyrovnaného stretnutia sa rozhodlo v úvode štvrtín, ktoré lepšie zvládli domáci hráči. Už v 7. min mali Levičania 11-bodový náskok. Interu sa síce podarilo dotiahnuť a v 36. min dokonca vyhrával 70:69, ale o triumfe domácich rozhodol úspešnými trojkovými pokusmi Pohánka. V druhom polčase mali domáci hráči stopercentnú úspešnosť pri "šestkách".

MBK Rieker Komárno - BK CASTA SPU Nitra 94:79 (25:22, 14:24, 30:12, 25:21)
Najviac bodov: Majoroš 26, Fapšo 20, Barišič 18 - Hill 17, Jankovič 15, Žiak 10
TH: 29/26 - 17/11, fauly: 21 - 21, trojky: 10 - 8, rozhodovali: Lukáč, Hančík a Macura, 600 divákov
Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, tímy sa striedali vo vedení. O osude duelu rozhodla III. štvrtina, v ktorej domáci zlepšili obranu a zrýchlili prechod do útoku. Súperovi odskočili na viac ako 10 bodov a do konca už vedenie z rúk nepustili.

MBK Pezinok - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 88:65 (32:16, 21:17, 19:13, 16:19)
Najviac bodov: Lukjanec 27, Brliť 16, Mičuda 8 - Hovaňák 10, Repaský 8, Bučák 8
TH: 24/19 - 17/9, fauly: 21 - 21, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Janáč, Fuska a Šramko, 600 divákov
Hostia prekvapili Pezinok a na začiatku viedli 0:6, domáci však odpovedali 16-bodovou šnúrou a od tej chvíle už udávali tempo hry. Spišiaci nestačili na ofenzívnu silu Pezinčanov, ktorí okrem poslednej štvrtiny celý zápas dominovali.

MBK Handlová - Chemosvit Svit 87:90 (19:25, 22:13, 14:29, 32:23)
Najviac bodov: Miloševič 35, Golian 17, Štefánik 15 - Klarič 23, Bílik 22, Pezer 13
TH: 21/17 - 27/20, fauly: 22 - 24, trojky: 10 - 8, rozhodovali: Hlinka, Zubák a Lacko, 800 divákov
Od úvodných minút to bol na Hornej Nitre veľmi vyrovnaný a dramatický zápas. O výsledky napokon rozhodla tretia štvrtina, ktorú domáci nezvládli a Svit si v nej vytvoril rozhodujúci náskok. Ten sa hosťom podarilo udržať až do konca, keď v dramatickom závere zvíťazili o tri body.

BK Dolný Kubín - Slávia TU Košice 85:79 (21:23, 14:23, 27:19, 23:14)
Najviac bodov: Števula 18, Bačič 16, Sklarčík 11 - Probala 30, Mišinský 13, Stojanovič 11
TH: 30/23 - 22/18, fauly: 22 - 27, trojky: 2 - 7, rozhodovali: Ženiš, Cetl a Mlynarčík, 340 divákov
Domáci sa pribrzdili vlastnou neaktivitou v útočnej fáze, čo dokázali Košice využiť a získať vedenie vo svoj prospech. Dolnokubínčania sa však spamätali a doviedli stretnutie do víťazného konca. V nervóznom meraní síl sa v 28. min musel do kabín porúčať hosťujúci Krasznai, ktorému rozhodcovia po dvoch úmyselných fauloch odobrali po zápase licenciu.

HBK Prievidza - ESO CLUB Lučenec 76:82 (23:21, 12:19, 20:26, 21:16)
Najviac bodov: Puljko 21, Blagojevič 19 - Sýkora 21, Práznovský 19, Bičvič 13
TH: 32/19 - 32/29, fauly: 30 - 31, trojky: 7 - 3, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Kovalčík, 1100 divákov

Domáci v prvej štvrtine zohrali so súperom vyrovnanú partiu, avšak na začiatku druhej časti hry Sýkora trojkou posunul do výraznejšieho vedenia hostí a tí postupne svoj náskok zvyšovali. Pre záverečnou časťou tak Lučenec viedol už o 11 bodov, niekoľko minút pred koncom bol jeho náskok dokonca už 16-bodový. Prievidžania sa v záverečnej štvrtine pokúšali o zvrat, no napokon sa z cenného víťazstva radovali Lučenčania.

Celkovo bolo v zápase odpískaných až 63 faulov (po jednom technickom na každej strane) a až šiesti hráči (4 domáci a dvaja z hosťujúceho tímu) museli odísť predčasne z palubovky po piatom nedovolenom zákroku.