15°
26.4.2024
Panenkovská jedenástka? OK! Ale že aj sedmička? A v poslednej sekunde?!

MANNHEIM / "Vršovický dloubák", teda panenkovská jedenástka - to je pojem, ktorý pozná každý fanúšik futbalu. Pokutový kop Antonína Panenku oblúčikom do stredu brány, ktorý priniesol vtedajšiemu Československu v roku 1976 titul majstrov Európy vo futbale, je svetoznámy! Nemecký brankár Sepp Maier má pri pomyslení naň dodnes čierne mory...

A podobné pocity ako on pred 40 rokmi zažil v posledný aprílový deň tohto roka brankár hádzanárov nemeckého celku Flensburg-Handewitt.

Citlivá ručná práca...

Nemecký pohár hádzanárov mal dnes v krajine, kde je tento šport naozaj iba o kúsoček menej populárny než futbal, na programe semifinálové súboje. Tím Rhein-Neckar Löwen v jednom z nich narazil na spomínaný Flensburg a bol už na pokraji vyradenia. V absolútnom závere duelu ale dostal možnosť realizovať 7-metrový hod. 33-ročný dánsky reprezentant Anders Eggert sa možnosti vyrovnať na 26:26 a poslať tak duel do predĺženia vôbec nezľakol. Práve naopak. Ľavé krídlo, ktoré nasúkalo súperom v drese Dánska v 153 zápasoch neskutočných 557 gólov, predviedlo absolútnu chuťovku. Zrodila sa panenkovská sedmička, vychutnajte si ju aj vy! Napokon však Rhein-Neckar Löwen prehral 30:31 po predĺžení...