Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Škôlkari si zabehali v Horskom parku, odmenil ich Mikuláš
Zdielať na

Škôlkari si zabehali v Horskom parku, odmenil ich Mikuláš

BRATISLAVA / Volejbalový klub polície sa dlhodobo venuje projektu "Začať musíme v škôlkach." V rámci neho sa špičkoví tréneri venujú deťom z materských škôl. V piatok sa deti premiestnili do Horského parku, kde si zabehli Mikulášsky cross škôlok.

Projekt "Začať musíme v škôlkach" sa venuje športovej príprave z materských škôl v Bratislave. Základy atletiky, gymnastiky a loptových hier sú v športovej hale VKP v bratislavskom PKO, teraz si deti odbehli do terénu.

"Dnes sa to volá Mikulášsky cross škôlok. Je tu približne 150 detí zo šiestich škôlok," hovorí manažér VKP Bratislava Ivan Husár. 

Doba televízií a počítačov

V dobe počítačov a nákupných centier je to so športovou výchovou detí zložité. Učiteľky a riaditeľky zapojených škôlok projekt podporujú.

"Dnes na deťoch v predškolskom veku vidíme, že im ubúdajú fyzické aktivity a záujmu o fyzický pohyb. je najvyšší čas, aby sa začalo s aktívnym pohybom," myslí si riaditeľka Materskej školy na Gorazdovej ulici Eva Luknárová.

Chodník v Horskom parku bol mokrý a plný blata. To je problém aj pre skúsených bežcov. Deti milujú súťaže a popasovali sa s tým veľmi dobre. Pozrite si priloženú reportáž:

Čo najviac škôlok

Projekt "Začať musíme v škôlkach" funguje už druhýkrát. Všetko podstatné sa odohráva v športovej hale VKP v bratislavskom PKO. Do projektu sa môže zapojiť ktorákoľvek škôlka. "Chceme do toho pritiahnuť čo najviac škôlok," hovorí Husár.

Súvisiace články