Šialení ultras v Turecku. Vyčíňanie na basketbale vozičkárov

Šialení ultras v Turecku. Vyčíňanie na basketbale vozičkárov

Ostré strety športových fanúšikov sa presunuli už aj do hál! Dva znepriatelené tábory si tentokrát vybavovali svoje účty dokonca na basketbalovom zápase vozičkárov. Polícia musela voči nim použiť slzný plyn.

Viac ako storočná rivalita fanúšikov dvoch istanbulských športových klubov Galatasarayu a Besiktasu často prekračuje medze tolerancie a neraz aj hranice zdravého rozumu. Chuligáni v dresoch vystrájajú nielen na futbalových štadiónoch, ale dokonca už aj v uzavretých halách, v zápasoch basketbalovej ligy vozíčkárov.

Slzotvorný plyn v hale

Po tom, ako oba znepriatelené tábory začali po sebe hádzať fľaše, mince, či iné predmety a z tribún vtrhli na palubovku, musel rozhodca derby súboj dvoch istanbulských tímov prerušiť a v závere druhej štvrtiny aj predčasne ukončiť.

Po zásahu policajtov, ktorí voči výtržníkom použili slzotvorný plyn, hrozila vystrašeným divákom i telesne postihnutým športovcom otrava. Besniaci chuligáni zúrivo demolujúci zariadenie štadióna totiž pri jeho nedobrovoľnom opúšťaní použili aj práškové hasiace prístroje.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Galatasaray_Istanbul_fanúšikovia Zdroj: isifa.com

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:35 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VII.
05:00 Súdna sieň
05:40 TOP STAR
05:55 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Okruh
07:45 Lord of the Dance
09:30 Skoro dospělá