Zatiahnuté, dažďové prehánky
Juraj
24.4.2024
Highlight: Humenné získalo majstrovský titul v Bratislave

Volejbalisti Chemesu Humenné sa v stredu v bratislavskej HANT Aréne stali po tretí raz majstrami Slovenska.

O zisku titulu rozhodli v piatom finále play off extraligy víťazstvom nad domácim VT UNICEF Bratislava 3:0, čím celú sériu ukončili 4:1 na zápasy.
      finále play off - 5. zápas:
      VT UNICEF Bratislava - Chemes Humenné 0:3 (-24, -22, -19)
      82 minút, rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 900 divákov
      /konenčný stav série: 1:4/

UNICEF: Hukel, Mikula, Nemec, Demeter, Benčič, Demeter, B. Pistovič (liberovia Csicsay, Pipa, Križko, M.Hriňák )
      Chemes: Javorčík, Leškanič, Sukochev, Kašper, M. Mizerák, Dekker (libero Krys, Soták, Jakubov)

Domáci celý úvodný set len doťahovali vedenie súpera, v jeho závere sa ale prvý raz ujali vedenia 22:21, následne 23:22 a mali aj výhodu setbalu. Prekliatie zlých koncoviek z predchádzajúcich zápasov však nezlomili ani teraz, Humenčania sa dostali k setbalu za stavu 24:25 a hneď ho aj premenili vo vedenie 1:0. V druhom viedol UNICEF 2:1, ale potom ťahal jasne za kratší koniec. Hostia viackrát viedli až o šesť bodov, keď sa presadzovali kvalitnejším podaním aj razantnejším útokom. Záver setu si však trocha skomplikovali, keď nevyužili prvý setbal za stavu 19:24, vedenie 2:0 znamenal až štvrtý po tom, čo domáci Hriňák dal podanie do siete. V treťom sete sa zdalo, že Bratislavčania môžu vývoj zdramatizovať. Po prvý raz viedli viac ako o bod (9:7, 10:8). Od stavu 11:11 išli do vedenia ale Humenčania a to už z rúk nepustili a po záverečnom bode prepukla v ich radoch zaslúžene obrovská radosť.

Branko Pistovič, hrajúci tréner UNICEFU: "Dnes opäť prvý set s prehratou koncovkou. Je mi to ťažko hodnotiť, jednoducho Humennému gratulujem k titulu, boli lepší a titul si zaslúžili."
      Rostislav Chudík, tréner Chemesu: "Zápas bol veľmi ťažký. Vedeli sme, že takí hráči ako Nemec, Pipa, Pistovič, Demeter a vôbec všetci, ktorí tam boli, sú skvelí, majú fantastickú kariéru. Preto mi ich je aj trocha ľúto, lebo si nezaslúžili niečo také, forma im nesadla. Ale my sa na to nemôžeme pozerať, išli sme si za svojím cieľom. Som šťastný, je to môj prvý titul."