12°
Viola
18.5.2024
217. El Clásico pre Barcu. Štatistika vyrovnaná: 86 výhier aj prehier

Opäť smutný priebeh pre Real Madrid. Vedie nad rivalom a prehrá. Ako v lige, tak aj v Kráľovskom pohári. Zaujímavosťou je, že vo vzájomných zápasoch je vzácne vyrovnané skóre - 86 víťazstiev - 45 remíz - 86 prehier.

V úvodnom zápase štvrťfinále Kráľovského pohára viedol Real Madrid na vlastnom štadióne Santiaga Bernabéua nad FC Barcelona od 11. minúty gólom Ronalda 1:0. Až v druhom polčase dokázali odpovedať po siedmom rohu Puyol v 49. minúte a v 77. sa po presne načasovanej prihrávke Messiho presadil pred Casillasom Abidal.

Aj v tomto ôsmom El Clásico v priebehu roka sa potvrdilo, že Realu sa jednoducho proti FC Barcelona v ostatných rokoch nedarí, keď z posledných 12 vzájomných duelov zvíťazil jediný krát oproti ôsmim prehrám.
V odvete na Nou Campe tak bude mať Real Madrid náročnú úlohu.