18°
Lea
29.4.2024
Ronaldo dal druhý hetrik v priebehu 72 hodín, stačil mu naň polčas

RIJÁD / Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo zaznamenal v najvyššej saudskoarabskej súťaži druhý hetrik v priebehu 72 hodín. V utorkovom zápase proti Abhe (8:0) pridal k trom presným zásahom dve asistencie, pričom všetko stihol útočník Al-Nassru ešte v prvom polčase. Do druhého už nezasiahol.

Tridsaťdeväťročný Ronaldo zaznamenal tretí ligový hetrik v tomto ročníku, na konte má celkovo 29 gólov a je suverénny líder tabuľky strelcov. Jeho tímu patrí v tabuľke druhé miesto s 12-bodovou stratou na Al-Hilal. Do konca sezóny zostáva osem kôl.

​Prvé dva góly na pôde Abhy strelil päťnásobný držiteľ Zlatej lopty FIFA z priamych kopov. Hetrik spečatil v 42. minúte strelou spoza šestnástky. Okrem toho pripravil góly Sadiovi Manemu a Abdulmajeedovi Al Sulaiheemovi.