Zatiahnuté, dažďové prehánky
Juraj
24.4.2024
LM: Žiadne kúzla, ďalej idú Real a Schalke

Stredajší večer vo futbalovej Lige majstrov žiadny zázrak nepriniesol. Do semifinále postúpili Real Madrid a Schalke 04 Gelsenkirchen.

Obhajca trofeje Inter Miláno prehral na San Sire s nemeckým klubom potupne 2:5 a v Gelsenkirchene sa už iba snažil chytať zajaca za chvost... Hráči Schalke vedeli, že majú nahrané, že prvoradá je v ich pozícii obrana, z ktorej môžu prekvapiť Milánčanov rýchlymi kontrami. Po jednej z nich Španiel Raúl v 17. minúte svoj 71. gól v Lige majstrov nepridal. Hrajúca legenda to ale dokázala s veľkým prehľadom v úplnom závere prvého dejstva a bolo jasné, že lúčenie obhajcu bude smutné-presmutné... Úvod druhého polčasu predsa len trochu potešil skormútené duše fanúšikov talianskeho majstra, ôsmy roh Interu v zápase priniesol gólové zakončenie Thiaga Mottu. Desať minút pred koncom sa ale opäť dobre bavil Raúl, ktorý vtipne vysunul šprintujúceho stopéra Höwedesa a Schalke dalo Interu vo štvrťfinálovom dvojzápase už siedmy gól... Nemci tak zvíťazili aj doma, tentoraz 2:1 a s celkovým skóre 7:3 dali obhajcovi trofeje poriadne poza uši...

Na Schalke 04 čaká v semifinále Manchester United.

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Inter Miláno (Tal.) 2:1 (1:0)
prvý zápas 5:2, do semifinále postupuje Schalke 04
Góly: 45. Raúl, 80. Höwedes - 49. Thiago Motta, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

Schalke 04: Neuer - Učida, Metzelder, Höwedes, Sarpei - Baumjohann (73. Draxler), Matip, K. Papadopoulos, Jurado (87. Schmitz) - Raúl, Edu (77. Charisteas)
Inter: Júlio César - Maicon, Ranocchia, Lúcio, Nagatomo - Thiago Motta, Stankovič (46. Pandev), J. Zanetti, Sneijder (80. Coutinho) - Eto'o, D. Milito

Madridský Real cestoval na štadión White Hart Lane so štvorgólovým náskokom vo vrecku a to by sa musela zemeguľa točiť naopak, aby "biely balet" nepretancoval do semifinále. Domáci Tottenham nemohol počítať s útočníkom Petrom Crouchom, ktorý videl v Madride červenú kartu už v 15. minúte. Real nezvíťazil na pôde súpera vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov od roku 2000 a bezgólový prvý polčas výrazne nenasvedčoval, že by sa na tom malo čosi zmeniť. Ale tak, ako má Barcelona Messiho, tak sa Real nezaobíde bez Cristiana Ronalda. Ten dal päť minút po prestávke svoj jubilejný 40. gól v sezóne! Pravda, z veľkej diaľky a za výrazného prispenia brankára Gomesa, pre ktorého bola lopta prihorúca a vypadla mu za jeho chrbát do siete... Tréner Mourinho vedel, že za daného stavu už pokojne môže svoj najväčší klenot šetriť a v 65. minúte nahradil Ronalda na trávniku Brazílčan Kaká. Skóre sa už do konca nezmenilo a "pusinky" zvládli dvojzápas s "kohútmi" hladko so skóre 5:0.

Real Madrid si v semifinále skríži zbrane s odvekým rivalom FC Barcelona. Navyše, "El Clásico" je v španielskej lige na programe na štadióne Santiága Bernábeua už tento víkend a rovnaké obsadenie bude mať vo Valencii aj finále Španielskeho pohára! V priebehu sedemnástich dní sa Real a Barcelona stretnú štyrikrát!

Tottenham Hotspur (Angl.) - Real Madrid (Šp.) 0:1 (0:0)
prvý zápas 0:4, do semifinále postupuje Real Madrid
Góly: 50. C. Ronaldo, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)

Tottenham: Gomes - Čorluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - A. Lennon (61. Defoe), Huddlestone (71. Sandro), Modrič (83. Krajnčar), Bale - Van der Vaart - Pavľučenko
Real: Casillas - Sergio Ramos (57. Granero), Carvalho, Raúl Albiol, Arbeloa - Xabi Alonso (75. Benzema), Khedira - Cristiano Ronaldo (65. Kaká), Özil, Marcelo - Adebayor