Žigmund
2.5.2024
EL: Jasné triumfy FC Porto, Benfiky Lisabon a Villarealu

Zdroj: sita - EL, Villareal-Twente

Úvodné zápasy štvrťfinále futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011 priniesli tri jasné víťazstvá domácich tímov.

FC Porto deklasovalo moskovský Spartak 5:1, hoci na polčasovú prestávku odchádzali tímy za stavu 1:0. Strelecky sa blysol domáci Falcao, ktorý zaznamenal hetrik. Navlas rovnakým výsledkom sa skončil aj duel FC Villareal - FC Twente Enschede. Tam však domáci naznačili svoje možnosti už v úvodnej štyridsaťpäťminútovke, keď súperovi nastrieľali tri góly. Benfica Lisabon je takisto už jednou nohou v semifinále, keď zdolala PSV Eindhoven 4:1. Vyrovnaný súboj sa odohral medzi Sportingom Braga a Dinamom Kyjev. Mužstvá sa rozišli po remíze 1:1, čo je určite úspechom ukrajinského tímu, ktorý od 61. minúty hral iba s desiatimi mužmi, keď červenú kartu uvidel Ševčenko. Odvetné zápasy sú na programe na budúci týždeň vo štvrtok 14. apríla.

Súhrn výsledkov štvrtkových úvodných štvrťfinálových stretnutí futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011:

FC Porto (Portug.) - Spartak Moskva (Rus.) 5:1 (1:0)
Góly: 38., 84., 90. Falcao, 65. Varela 70. Maicon - 71. Kombarov, rozhodoval: Serge Gumienny (Belg.)

Benfica Lisabon (Portug.) - PSV Eindhoven (Hol.) 4:1 (2:0)
Góly: 37. Aimar, 45., 52. Salvio 90+. Saviola - 80. Labyad, rozhodoval: Paolo Tagliavento (Tal.)

FC Villarreal (Šp.) - FC Twente (Hol.) 5:1 (3:0)
Góly: 22. Marchena, 43. Valero, 45., 80. Nilmar, 55. Rossi - 90. Janko, rozhodoval: Aleksej Nikolajev (Rus.)

Sporting Braga (Portug.) - Dinamo Kyjev (Ukr.) 1:1 (1:1)
Góly: 6. Jarmolenko - 13. Vukojevič (vlastný gól) ČK: 61. Ševčenko (Dinamo Kyjev), rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)