16°
Lesana
5.5.2024
Skrat Weissa a prehra 1:4. Slovanu sa rozplýva európske dobrodružstvo

GRAZ / Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom dueli play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL) na pôde Sturmu Graz 1:4. Jediný gól hostí strelil v 8. minúte Gerson Rodrigues, keď vyrovnal na 1:1. Hostia navyše hrali od 78. minúty v početnej nevýhode po vylúčení striedajúceho Vladimíra Weissa. O druhé osemfinále v európskej súťaži v ére samostatnosti zabojujú na Tehelnom poli vo štvrtok 22. februára.

Slovan išiel do zápasu s tímom oslabeným o zranenia a kartové tresty. Najvýraznejšími absenciami boli brankár Milan Borjan či obrancovia Cesar Blackman a Kevin Wimmer. Dva zo štyroch gólov vrátane víťazného inkasoval po fauloch. Rodrigues, ktorý prišiel do klubu v zime, zatiaľ skóroval v oboch zápasoch za slovenský klub.

Weissova červená karta bola pre Slovan druhá za sebou na európskej scéne - v decembri proti Olimipiji Ľubľana (1:2) bol vylúčený Borjan.

Play off o osemfinále EKL: Sturm Graz - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 4:1 (2:1)

Góly: 4. Biereth, 27. Stankovič, 64. Kiteišvili (z 11 m), 90.+1. Camara - 8. Rodrigues. Rozhodovali: Al-Hakim – Klyver, Wilde (všetci Švéd.). ŽK: Gazibegovič - Zmrhal, Rodrigues. ČK: 78. Weiss (Slovan)

GRAZ: Jaroš - Gazibegovič (83. Johnston), Affengruber, Wüthrich, Prass (83. Camara) - Stankovič, Lavalée - Kiteišvili (83. Hierländer), Horvat, Sarkaria (59. Böving) - Biereth (71. Wlodarczyk)

SLOVAN: Trnovský - Pauschek, Kašia, Bajrič, Zmrhal - Kankava, Savvidis, Kucka - Barseghjan (68. Weiss), Rodrigues, Strelec (80. Tolič)