Jasno
-7°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Róbert Boženík o góloch - vytúženom aj premiérovom
Zdielať na

Róbert Boženík o góloch - vytúženom aj premiérovom

BRATISLAVA / V sobotu oslávil 24. narodeniny a v nedeľu si dal vytúžený darček - v reprezentácii skóroval Róbert Boženík prvý raz od septembra 2021.

"Padol mi obrovský kameň nielen zo srdca, povedal by som, že z chrbta," opísal Boženík.

O postupe bolo rozhodnuté už pred súbojom v Bosne. Tréner Francesco Calzona motivoval hráčov a povedal im, že majú o čo hrať - aby boli v žrebe európskeho šampionátu nasadení z tretieho výkonnostného koša. "Tréner nám to prízvukoval počas taktickej prípravy. Chceli sme proti každému súperovi, ktorý bojoval o postup, minimálne remizovať. Prehrali sme len s víťazom skupiny a sme jediní, kto mu dal gól. Výkony proti Portugalsku boli slušné, na kvalifikáciu môžeme spomínať s hrdosťou a máme na čom stavať," neskrýval spokojnosť 24-ročný útočník.

"Myslím si, že sme si vybudovali svoju tvár a sme takí silní, že nás nezlomí skóre na tabuli. Keď prehrávame, príde pokyn z lavičky alebo od skúsených chalanov, že sa máme držať svojich vecí. To prinesie na ihrisko väčší pokoj, dokázali sme otočiť dva zápasy za sebou, v ktorých nám pomohli štandardné situácie," opísal Boženík.

Súvisiace články