Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Do tretice to doma dáme, verí Ondrej Duda. Vybojujú Slováci postup na Tehelnom poli?
Zdielať na

Do tretice to doma dáme, verí Ondrej Duda. Vybojujú Slováci postup na Tehelnom poli?

SENEC, BRATISLAVA / Na jeseň 2015 bol v reprezentácii benjamínkom. Do zápasu s Bieloruskom v kvalifikácii naskočil ako náhradník. Futbalisti Slovenska prehrali 0:1 a postup na európsky šampionát potvrdili až v Luxembursku.

Futbalisti Slovenska potrebujú získať bod na to, aby si vybojovali účasť na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy 2024. Prvý pokus budú mať vo štvrtok o 20.45 h v Bratislave v zápase proti Islandu, druhý o tri dni neskôr na pôde Bosny a Hercegoviny.

Duda si ako 14-ročný talent pamätá z tribún aj zápas v roku 2009 na starom Tehelnom poli po prehre 0:2 postup až na snehu v poľskom Chorzowe. "Pamätám si tie zápasy. Bola to kovbojka, ale podarilo sa to. Verím, že teraz to bude iný scenár," povedal Duda.

"Máme to vo svojich rukách. Nie je to tak, že si ľahneme a postúpime, musíme to vybojovať. Netreba si myslieť, že už sme tam. Treba ísť do zápasu s tým, že treba vyhrať," upozornil, že štvrtkový duel na Tehelnom poli bude aj o hlavách.

"Potrebujeme bod, ale chceme vo štvrtok vyhrať. Chceme postúpiť a osláviť to pred našimi fanúšikmi. Progres medzi nami a fanúšikmi je určite lepší ako na začiatku kvalifikácie a verím, že ich potešíme a spolu to oslávime."

V Serii A neprežíva so svojím klubom Hellasom Verona ideálne obdobie. Tím Ondreja Dudu nezvíťazil už v desiatich zápasoch a patrí mu predposledná priečka v tabuľke. "Trápime sa, ťažko zbierame body, snáď si napravím chuť v reprezentácii. Máme asi najlepšiu pozíciu, akú kedy reprezentácia mala."

Súvisiace články