Jasno
-5°
Bratislava
Oldrich
3.12.2023
Rozhodla krásna strela Mikolajovej, Slovenky zdolali Rumunsko
Zdielať na

Rozhodla krásna strela Mikolajovej, Slovenky zdolali Rumunsko

SENEC / Slovenské futbalové reprezentantky vyhrali v utorňajšom zápase B-divízie Ligy národov nad Rumunskom 1:0. V tabuľke B-skupiny majú na konte sedem bodov a patrí im priebežne druhá priečka s mankom piatich bodov na jasné líderky z Fínska.

Zverenky trénera Petra Kopúňa predtým v skupine prehrali na pôde favorizovaného Fínska 0:4 a doma potom zdolali Chorvátsko 4:0. V Rumunsku v piatok remizovali 0:0. V seneckej odvete strelila víťazný gól Mária Mikolajová v 64. minúte. Jej tím čaká ďalší zápas 1. decembra na pôde Chorvátska.

Peter Kopúň, tréner SR: "Prvý polčas sme to neboli my, Rumunky vysunuli hru vysoko a evidentne nás zaskočili. Postupom času sa hra spomaľovala, čo nám v danej chvíli vlastne vyhovovalo a po bezgólovom polčase sme si cez prestávku ozrejmili veci, ktoré musíme robiť inak. Po obrátke to z našej strany bolo iné, lepšie po každej stránke. Gól bol nádherný a po ňom som cítil, že tento tím takto vydretý náskok cez prsty už jednoducho nepustí. Nebol to najpohľadnejší futbal, ale súťažné zápasy sa v dnešnej dobe už na krásu naozaj nehrajú. Máme sedem bodov a pred nami sú dva zápasy, ktoré definitívne rozhodnú, ako na tom sme."

Liga národov - ženy, B-divízia, B-skupina:

SLOVENSKO - Rumunsko 1:0 (0:0)

Gól: 64. Mikolajová

Súvisiace články