Božena
27.7.2024
Tréner Weiss po prehre Slovana v Lille: Dva zbytočné góly

LILLE / Futbalisti Slovana Bratislava vďaka skvelému Čavričovi vyhrávali v Lille v Konferenčnej lige, tréner Vladimír Weiss sa nechal uniesť a nestriedal. A práve na to belasí doplatili, hráči v závere jednoducho nemali viac síl a dovolili francúzskemu tímu otočiť.

Futbalisti Slovana Bratislava viedli po prvom polčase zápasu A-skupiny Európskej konferenčnej ligy na ihrisku OSC Lille 1:0 po góle Aleksandara Čavriča z 23. minúty. V 68. minúte vyrovnal Yazici a v 82. otočil zápas Cabella po tom, ako ho neubránili Wimmer s Bajričom.

TASR

​Belasí nevládali, boli frustrovaní z otočenia stavu a výsledkom bola aj červená karta pre Lucasa Lovata, ktorý držal jedného zo súperových hráčov a následne ho aj kopol. V samotnom závere tréner Slovana Vladimír Weiss prestriedal, v obrovskej šanci bol mladý Dávid Strelec. ​Pre oba tímy to bol tretí zápas v A-skupine tejto európskej súťaže.

"Ťažký a výborný zápas. Mužstvo musím pochváliť za obetavosť a kvalitu. Mali sme dve alebo tri dobré príležitosti. Aj pred zápasom som hovoril, že príležitosti budeme musieť využiť, lebo ich nebude veľa. Dostali sme dva zbytočné góly, aj keď Lille malo šance," opísal po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss.

OSC Lille - ŠK Slovan Bratislava 2:1

Gól: 68. Yazici, 82. Cabella - 23. Čavrič. ŽK: Diakite, Bentaleb - Kucka, Wimmer, ČK: 85. Lovat (Slovan). Rozhodovali: Pairetto - Imperiale, Berti (všetci Tal.), 18.350 divákov.

Lille: Chevalier - Tiago Santos, Diakite (66. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson - Gomes (90. Bouaddi), Andre (66. Bentaleb) - Ounas (66. Zhegrova), Cabella, Yazici - David (86. Cavaleiro)

Slovan: Borjan - Kašia, Bajrič (90. Zmrhal), Wimmer - Blackman (89. Pauschek), Kucka, Savvidis (89. Strelec), Kankava (90.+4 Abubakari), Lovat - Barseghjan (90.+4 Tolič), Čavrič

​H-skupina Európskej konferenčnej ligy, 3. kolo:

FC Spartak Trnava - FC Nordsjaelland 0:2 (0:1)

Góly: 36. Jensen-Abbew, 48. Rasmussen. ŽK: Kompan Breznik, Zeljkovič - Diomande, Schjelderup. Rozhodovali: Lindhout - van Zuilen, Inia (všetci Hol.), 12.539 divákov
Trnava: Takáč - Djurič (37. Šulek), Štetina, Kóša - Koštrna, Bainovič (58. Bernát), Zejkovič, Mikovič (46. Kompan Breznik) - Ofori (71. Azango), Ďuriš (71. Ristovski), Daniel
Nordsjaelland: A. Hansen - Hey, K. Hansen, Jensen-Abbew (73. Nagalo), Frese - Diomande, Tverskov (86. Svensson), Nygren (73. Dorgeles) - Rasmussen (86. Ascone), Ingvartsen (67. Osman), Schjelderup