4.5.2024
Iba diváci na HUSTE.tv videli ešte hustejšie víťazstvá Žiliny a DAC

11.kolo hustej futbalovej CL

MFK Košice - MŠK Žilina 0:4 (0:2)
Góly: 26. Ceesay, 41. Majtán, 54. Vladavič, 90. Pečalka. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Djokovič, Cicman (obaja Košice), bez divákov

MFK Košice: Tofiloski - Kolbas, Šinglár, Djokovič, Cicman - Dobias, Matič (72. Karaš), Juhar - Milinkovič (59. Viazanko), Jurčo - Škutka
MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič, Pečálka, Šourek, Leitner - Gergel (81. Poliaček), Jež, Zošák (87. Šimko), Vladavič - Majtán (71. Vyskočil), Ceesay

V úvodných minútach sa hral v ľudoprázdnom košickom Čermeli vyrovnaný futbal. Domáci sa prezentovali kombinačnou hrou najmä v strede poľa, kde sa krátkymi prihrávkami pokúšali zakladať útočné akcie. Tie však končili nepresným zakončením. V 16. minúte sa do prvej väčšej príležitosti dostal z pravej strany Majtán, no z jeho nevýraznou strelou si Tofiloski bez problémov poradil. O desať minút neskôr vyrazil domáci gólman pred seba strelu z pravej strany a po chybe obrancov, ktorí neodpratali loptu do bezpečia otvoril skóre stretnutia dôrazný Ceesay 0:1. Po tomto momente domáci prestali produkovať hru, ktorou sa prezentovali v úvode a súper ich uzatvoril na vlastnej polovici. Žilinčania sa čoraz viac dostávali do šancí a v 41. minúte korunovali svoj tlak druhým gólom. Po centri z pravej strany sa presadil Majtán. V druhom polčase zlepšili Košičania pohyb, no v 54. minúte inkasovali tretí gól z kopačky Vladaviča, ktorý po prihrávke Ceesaya zakončoval do prázdnej brány. O dvanásť minút neskôr Vladavič vysunul peknou prihrávkou za obranu domácich Majtána, ten obišiel Tofiloskiho avšak namieril do žrde. O pár minút neskôr založili hráči MFK po pravej strane rýchlu akciu, Kolbas poslal center na hlavu Škutku, z ktorého zakončením si však Dúbravka poradil. Žilinčania do konca zápasu kontrolovali priebeh a v 90. minúte pridali štvrtý presný zásah. Po rohu sa takmer z dvadsiatichpiatich metrov trafil Pečalka a spečatil osud stretnutia.

Štefan Tarkovič, tréner Košíc: "Družstvo Žiliny dominovalo najmä v osobných súbojoch, čo sme neboli schopní eliminovať. Tieto súboje vyhrávali v kritických priestoroch, kde si vytvorili gólové príležitosti, ktoré aj premenili. My sme naše šance nepremenili a aj z tohto dôvodu je výsledok taký aký je."
Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Som spokojný s výsledkom aj výkonom. Myslím si, že sme boli po celý zápas sústredení, hrali sme dostatočne agresívne a vypracovali sme si viacero príležitostí, z ktorých sme štyri premenili."

DAC 1904 Dunajská Streda - Slovan Bratislava 2:1 (0:0)
Góly: 69. Hrabáč, 84. Gašparík  - 64. Halenár (z 11 m). Rozhodoval: Královič, ŽK: Matúš, Halimi, Harsanyi, Struhár - Grendel, F. Kiss, Božič

DAC: P. Kováč - Halimi (90. Marcin), Struhár, Hrabač, Konečný (70. Obert) - Helísek, Hílek, Boya, Gašparík - Harsanyi (79. Filo), Matúš
Slovan: Putnocký - Božič, Dobrotka, Saláta, Bagayoko - Grendel, Guédé, F. Kiss (76. Králik), Žofčák (76. Had) - Halenár, Šebo

V prvej štvrťhodine brankári nemuseli vážnejšie zasahovať. Aj keď prevládala obojstranná snaha o útočný futbal, obrany boli pevné a takmer bez chyby. Pri prvých strelách na bránku z kopačiek Grendela a Guédého prejavil svoju istotu Kováč. V 24. minúte mal najväčšie gólovú príležitosť Hrabač. Jeho pohotovú strelu pod brvno vyrazil na rohový kop Putnocký. O tri minúty sa takmer to isté opakovalo po strele Helíska. V 64. minúte Struhár fauloval Šeba a pokutový kop premenil Halenár. O 5 minút neskôr Gašparík zahrával 7 rohový kop. Lopta sa cez Struhára dostala k Hrabačovi, ktorý hlavou pod brvno vyrovnal. V 70. minúte stopercentnú gólovú príležitosť zmaril Žofčákovi Kováč. V 84. minúte Gašparík po odrazenej lopte bombou prekonal Putnockého a dostal svoj tím do zaslúženého vedenia.

Mikuláš Radványi, tréner DAC-u: "Som hrdý na svojich hráčov. Napriek tomu, že tu celý týždeň rezonovalo, či sa bude hrať s divákmi alebo bez nich, podali výborný výkon. Na stretnutie sme sa svedomito pripravovali. Slovan mal viac z hry, my sme boli nebezpeční z protiútokov, z ktorých sme dali dva góly. Prvý padol po štandardnej situácii, ktorú sme nacvičovali a konečne sa gólovo presadil aj Gašparík. Mužstvo už má svoju silu, dnes už DAC nemôže nikto podceňovať."
Jozef Jankech, tréner Slovana: "Som sklamaný, nezopakovali sme výkon z predošlých zápasov. Hrali sme dosť vlažne. Dali sme síce prvý gól, ale súper po našej hrubej chybe vyrovnal, pridal aj ďalší a v závere sme už nestačili obrátiť výsledok. Niektorí hráči zápas podcenili, som z ich výkonu sklamaný."

1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 1:2 (1:1)
Góly: 20. Belejík - 9. Sloboda, 56. Mikuš. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Piter-Bučko, Petráš, Farbák - Kotora, Hroššo, Král, Štetina, 1385 divákov

Prešov: J. Diviš - Petráš, Farbák, Bašista, Kica (82. Števko) - Papaj, M. Baran (61. Macko), Piter-Bučko - Vršajevič - Belejík, Katona (72. Bognár)
Nitra: Hroššo - Kotora, Tóth, Kolmokov, Áč - Sloboda, Hodúr (61. Šimončič), Štetina, Leško (82. Král) - Mikuš (90.+ Košút), Valenta

Prešovčania doplatili, nie prvý raz v tejto sezóne na mizernú koncovku. V prvom polčase si veľa šancí nevypracovali a ako to už býva, platilo nedáš-dostaneš. Domáci dostali prvý úder už v 9. minúte, kedy po prudkom centri Korotu z pravej strany zbehol za prešovských stopérov Sloboda a hostia viedli. Prešovčania v ďalších minútach boli gólom zjavne otrasení. V 20. minúte však peknú akciu po ľavej strane potiahol Vršajevič prihrávkou našiel Petráša, od ktorého lopta putovala ku Belejíkovi a ten ju zblízka dostal za Jarošov chrbát. Nitra pôsobila síce futbalovejšie, ale veľa šancí si nevypracovala. Za to trestala efektivitou. Desať minút druhého polčasu to bol festival zahodených prešovských šancí. Vršajevič zblízka prestrelil, Farbák hlavou netrafil, Piter-Bučko potom napálil z diaľky do brvna a šancu mal aj hlavičkuúpci Bašišta. Hostia ale zakontrovali. Mikuš prevzal loptu z hĺbky poľa, obišiel aj prešovského brankára a Nitra zase viedla. V závere Prešov tlak vystupňoval, no Belejík ani Vršajevič už skóre napriek snahe nezmenili.

Ladislav Pecko, tréner Tatrana: "Pre našich chlapcov to bola lekcia z naivity a zo strany súpera z efektivity. Kým my gól dostane skoro zo všetkého, nedokážame ho dať ani z najväčších šancí."
Ivan Galád, tréner Nitry: Chlapci veľmi chceli, presadili sa hernou i taktickou disciplínou a veľkou bojovnosťou. Mladému mužstvu víťazstvo prajem a ak prídu aj ďalšie podobné výkony budú aj ďalšie body."

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)
Góly: 20. Kone, 57. Machovec. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Bernáth - Bielák a Sloboda, 4268 divákov.

Spartak Trnava: Raška - P. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec -  Procházka, Kaščák, Čorič (90.+ Mikovič), Bicák - Bernáth (87. Wellington), Kone (88. Coimbra)
MFK Ružomberok: Penxa - Gallo, J. Maslo, Kostelný, P. Maslo P. - Bielák (74. Hoferica) - Ďubek (70. Pekár), Sloboda, Sivčevič (81. Pilár), Chovanec - Kroupa

Už v 3. minúte vyskúšal pozornosť brankára Penksu Bernáth. Dobrú príležitosť otvoriť skóre mali domáci v 12. minúte, ale strelu Koneho brankár hostí vyrazil a následná dorážka Bicáka minula bránu. Hostia pohrozili v 16. minúte, ale strelu Sivčeviča brankár Raška v páde kryl. V 20. minúte sa diváci dočkali prvého gólu, keď strieľaný center Koneho sa obtrel o Jána Masla a skončil za chrbtom nešťastného Penksu. V 28. minúte zabránil Konemu zmeniť stav včasným vybehnutím ružomberský brankár. O 4 minúty sa opať Kone ocitol sám pred Penksom, ale zblizka ho neprestrelil. V poslednej minúte polčasu zahrával Ján Maslo priamy kop, ale jeho prudká strela išla tesne nad bránu Rašku. Do 2. polčasu nastúpili domáci so snahou pridať druhý gól a v prvých 6 minútach mali aj tri sľubné príležitosti, ale bez efektu. Zvýšiť sa Spartaku podarilo v 57. minúte, keď po centri Bicáka uvoľnil Čorič Machovca a ten prízemnou strelou prestrelil Penksu. V 66. minúte loptu Grossa smerujúcu do prázdnej brány stačil odvrátiť Kostelný. Povzbudení domáci v ďalšom priebehu ovládli hru a miestami predvádzali oku lahodiace akcie. Hostia sa pokúšali o kontry, ale domáci ich k zakončeniu nepustili. V závere mohol ešte pridať tretí gól Wellington, ale vystrelil priamo na brankára.

Dušan Radolský, tréner Spartaka: "Som rád, že proti dnešnému súperovi sme sa prezentovali kvalitným výkonom. Už v prvom polčase sme si hrou získali rešpekt a dosiahli gól, ale zo šancí, ktoré sme mali, musíme streliť viac gólov. Proti inému súperovi by sa nám to mohlo vypomstiť. Celkove ma výkon mojich zverencov dnes uspokojil, po štyroch zápasoch bez víťazstva sme naplno bodovali a potešili prítomných divákov."
Ladislav Jurkemik, tréner MFK: "Proti kvalitnému súperovi, ako je Trnava, bolo treba zopakovať výkon, ktorý sme podali proti Senici, čo sa nám dnes nepodarilo. Súper bol agresívnejší a zaslúžene vyhral."

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)
Góly: 66. Stojanovič. Rozhodoval: P. Olšiak, ŽK: Komárek - Babic, 2241 divákov.

FK Senica: Bolek - Merzič, Pillár, Gajdošík (69. Komárek), Lukšík - Križko - Diviš, Wijlaars, Belák, Szegedi (56. Piroska) - Faldyna (46. Smetana)
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Candrák - Náther - Stojanovič, Babic, Kuračka, Tomko - Pavelka

Líder tabuľky privítal na domácom štadióne nováčika zo Zlatých Moraviec. Prvý polčas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami, pričom futbalovejším tímom boli hostia. Na zostave domácich bola vidieť až prílišná absencia stredových hráčov Strnada a Kóňu. Hostia do priestoru brány v 1. polčase nevystrelili, z domácich to skúšal dvakrát Szgedi. Najskôr to bolo v 16. minúte, keď z výhodnej pozície prestrelil a druhýkrát jeho technickú strelu spoza pokutového územia brankár Kuciak kryl. Viac vzruchu priniesol 2. polčas. Domáci tréner Griga sa snažil oživiť hru striedaniami, keď prišli Smetana a  Piroska. V 48. minúte Náther hosťujúco spoza šestnástky tvrdo vystrelil vedľa ľavej žrde domácej brány. Hra bola rozkúskovaná mnohými ošetrovaniami. V 60. minúte bol v tutovke hosťujúci Pavelka po peknej akcii Tomka, Bolekovu bránu však prestrelil. Jediný gólový moment priniesla 66. minúta, keď Stojanovič krásnou strelou zo šestnástky vymietol pavučinu v senickej bráne. V 69. minúte musel nútene odstúpiť pre zranenie domáci kapitán Gajdošík. Výhodnú pozíciu na zvýšenie vedenia mali hostia v 70. minúte, Pavlovičovu strelu z priameho kopu však Bolek vyrazil. Domáci sa v závererečných 20 minútach snažili o vyrovnanie a zatlačili Vion na jeho polovicu. V 72. minúte bol v dobrej pozícii Diviš, lopta už smerovala do brány, ale obranca hostí ju ešte stihol odkopnúť do bezpečia. V 76. minúte mali Záhoráci obrovsskú prílaežitosť na vyrovnanie, keď Belák pekne vysunul Smetanu, ten išiel sám na brankára, ale vystrelil vedľa brány, hoci mohol prihrať lepšie postavenému Belákovi. O ďalšie 2 minúty Záhoráci predsa len gól strelili Divišom, ale slabý rozhodca Olšiak nepochopiteľne odpískal útočný faul. Záverečný zúfalý tlak už domácim gólovú šancu nepriniesol, naopak, v permanetnom ohni bol domáci brankár Bolek, keď v nadstavenom čase vyrazil nepríjemnú strelu Kuračku. Domáci tak utŕžili prvú bodovú stratu na domácom štadióne v sezóne a naopak hostia zo Zlatých Moraviec prvýkrát v tomto ročníku vyhrali na súperovej pôde.

Stanislav Griga, tréner Senice: "Gratulujem súperovi. Opäť potvrdil, že hrá nenováčikovsky. Hráči dobre kombinovali a pripojili aj dobré individuálne výkony. V prvom polčase sme mali prílišný rešpekt a zameriavali sme sa predovšetkým na defenzívu, druhý polčas bol futbalovo lepší, zjednodušili sme spôsob hry. Najmä za druhý polčas hráči nemusia mať hlavy dole."
Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Súper ukázal, že má veľmi dobrý fyzický fond, na čo sme sa zodpovedne pripravili. Prvý polčas bol bez šancí, brankári mohli byť aj na dovolenke, v druhom sa hra skvalitnila. Naša séria bez prehry trvá, budeme sa snažiť natiahnuť ju na čo najdlhšie."