16.4.2024
Nečakaný stop pre Sevillu, Anderlecht vypadol na jedenástky s Partizanom

Zdroj: tasr

FC Sevilla - Sporting Braga 3:4 (0:1)

V drese portugalského tímu, ktorý v prvom súboji zdolal futbalistov z Andalúzie 1:0, zaznamenal hetrik striedajúci Brazílčan Lima. Rakúsky majster Red Bull Salzburg v základnej zostave aj so slovenským legionárom Dušanom Šventom remizoval na ihrisku Hapoelu Tel Aviv 1:1. Kedže v provm súboji vyhral izraelský tím 3:2, do skupinovej fázy postúpil Hapoel. Futbalisti Werderu Brémy síce prehrali v odvete play off Ligy majstrov so Sampdoriou Janov 2:3 po predĺžení, avšak vďaka väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera postúpili do skupinovej fázy. V prvom súboji vyhral nemecký zástupca 3:1.

Hostia z Brém stratili na štadióne Luigi Ferrarisa dvojgólový náskok už po 13 minútach, kedy dvakrát pohotovo skóroval Giampaolo Pazzini. Keď v 85. minúte zvýšil efektnou päťičkou z plného behu Antonio Cassano na 3:0, zdalo sa, že je rozhodnuté. Lenže v tretej minúte nastaveného času si krížnou strelou spoza šestnástky vynútil predĺženie Markus Rosenberg. V predĺžení sa v 100. minúte dostal do zakončenia Claudio Pizzaro a jeho prízemna strela z 18 m si zapadla k žrdi z vnútornej strany - 3:2.

LM - play off - odveta:

Góly: 60. Luis Fabiano, 84. Navas, 90+. Kanoute - 31. Matheus, 58., 85. a 90.  Lima
prvý zápas 0:1, postupuje Braga

Šeriff Tiraspoľ - FC Bazilej 0:3 (0:0)
Gól: 74. Streller, 80.a 85. Frei, ČK: 77. Tarchnišvili.
prvý zápas 0:1, postupuje Bazilej

Hapoel Tel Aviv - Red Bull Salzburg  1:1 (0:1)
Góly: 90+. Zahavi - 42. Douglas da Silva (vlastný), D. Švento (Salzburg) odohral celý zápas
prvý zápas 3:2, postupuje Hapoel

Sampdoria Janov - Werder Brémy  3:2 pp (3:1, 2:0)
Góly: 8. a 13. Pazzini, 85. Cassano - 90+3. Rosenberg, 100. Pizzaro.
prvý zápas 1:3, postupuje Werder

Anderlecht Brusel - Partizan Belehrad  2:2, 2:3 na penalty (2:2, 0:1)
Góly: 68. Lukaku, 72. Gillet - 15. a 53. Cleo, rozhodujúca penalta: Stnakovič.
prvý zápas 2:2, postupuje Partizan