Zina
21.5.2024
ManU zdolal Liverpool, gól Torresa na body nestačil, Chelsea zaváhala

Manchester United - FC Liverpool 2:1 (1:1)

Zverenci trénera Alexa Fergusona zvíťazili v nedeľňajšom šlágri nad FC Liverpoolom 2:1 a majú na konte 69 bodov.

Úvodný gól zápasu na Old Trafforde obstaral už v 5. minúte po centri Dirka Kuyta pohotovu hlavičkou po Fernando Torres. Hostia, ktorí hrali bez zraneného slovenského stopéra Martina Škrtela,  sa však už na viac nezmohli. V 12. minúte z pokutového kopu na dvakrát vyrovnal Wayne Rooney, pre ktorého to bol už 26. ligový zápis v tejto sezóne. Víťazný gól "červených diablov" dal potom po hodine hry pohotovou rybičkou Kórejčan Ji-Sung Park.

Futbalisti Chelsea Londýn sa mohli prebojovať späť na druhé miesto, ale v 31. kole len remizovali na pôde Blackburnu Rovers 1:1. Didier Drogba síce zaznamenal svoj 22. ligový gól v sezóne, avšak Chelsea figuruje na treťom mieste za druhým Arsenalom so stratou štyroch bodov na vedúci Manchester United.