Bernard
20.5.2024
Leverkusen neprehráva, tvorí rekordy

Ďalšia prehra Herthy, Šesták bol blízko ku gólu

Mainz v zostave s dvojicou slovenských reprezentantov Radoslavom Zabavníkom a Miroslavom Karhanom podľahol Werderu Brémy 1:2. Mainz hral už od 14. minúty bez vylúčeného Hellera a hostia išli v 32. minúte do vedenia po góle Borowského. Krátko pred odchodom do šatní vyrovnal Bance, ale o výhre Brém rozhodol v 50. minúte rakúsky internacionál Prödl. Stuttgart pod taktovkou kormidelníka Christiana Grossa výsledkovo i herne pookrial, v sobotu Švábi zdolali Eintracht Frankfurt 2:1 gólmi kanoniera Cacaua.

Bochum, za ktorý hral do 77. minúty Stanislav Šesták, uhral pred vlastnými fanúšikmi len bod za bezgólovú remízu s Norimbergom. Najlepší strelec slovenskej reprezentácie v kvalifikácii MS bol blízko k presnému zásahu po hodine hry, keď jeho strelu tečoval obranca súpera Maroh len tesne vedľa vlastnej bránky.

Líder Bayer Leverkusen v sobotňajšom večernom súboji iba remizoval doma 0:0 s Kolínom, ale na stratu dvoch bodov si dal obzvlášť hojivú náplasť. V tejto sezóne nezdolaní "farmaceuti" vytvorili s 24 zápasmi bez prehry nový rekord nemeckej bundesligy, ktorý doteraz zdieľali s mníchovským Bayernom. Kuriozitou je, že Bayern i Bayer priviedol k rekordu kouč rovnakého mena, v súčasnosti 64-ročný mönchengladbachský rodák Jupp Heynckes.

sumáre - 24. kolo:
      Hertha Berlín - TSG 1899 Hoffenheim 0:2 (0:1)
      Góly: 35. Ba, 90.+2 Ibiševič

1. FSV Mainz - Werder Brémy 1:2 (1:1)
      Góly: 45. Bance - 32. Borowski, 50. Prödl, ČK: 14. Heller (Mainz)
      /R. Zabavník celý zápas, M. Karhan hral do 77. minúty (obaja Mainz)/

VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:1 (2:1)
      Góly: 41., 45. Cacau - 39. Köhler

Borussia Mönchengladbach - SC Freiburg 1:1 (0:0)
      Góly: 72. Brouwers - 56. Cisse

VfL Bochum - 1. FC Norimberg 0:0
      ČK: 87. Bunjaku (Norimberg)
      /S. Šesták (Bochum) hral do 77. minúty, M. Mintál (Norimberg) nastúpil v 86. minúte/

Bayern Leverkusen - 1. FC Kolín 0:0