Jasno
Bratislava
Angela
11.3.2026
Šéf UEFA Platini preferuje piatich rozhodcov a "ďalšie dva páry očí"
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Futbal

Šéf UEFA Platini preferuje piatich rozhodcov a "ďalšie dva páry očí"

Platini

Zdroj: TASR

Počas úvodného dňa na zasadnutí exekutívy Európskej futbalovej únie (UEFA) na Malte najviac rezonovala myšlienka prezidenta Michela Platiniho, ktorý navrhuje systém s piatimi rozhodcami.

"Ak pridáme ešte ďalšie dva páry očí, bude to lepšie. Som si istý, že by to pomohlo zredukovať počet chýb a omylov," poznamenal Francúz Platini. UEFA v tejto sezóne už experimentoje s dvojicou bránkových rozhodcov v zápasoch Európskej ligy (popri tradičnému kvartetu). "Veľa hovoríme o rozhodcoch a rozhodovaní, ale musíme tiež priznať, že futbal urobil za posledné roky veľký pokrok. Ak by som pred 20 rokmi zahral rukou, možno by si to ani nikto nevšimol. Ale v dnešnej dobe je na štadióne množstvo kamier, takže každý omyl arbitra si môžeme všimnúť," poznamenal Platini.

Šéf UEFA v tejto súvislosti nadviazal aj na nedávnu kauzu Francúza Thierry Henryho. Ten v dôležitom barážovom stretnutí o postup na MS 2010 proti Írsku zahral ruku a po následnej nahrávke dal William Gallas postupový gól.  "Rozhodca jednoducho nevidel Henryho ruku a preto verím, že najlepší spôsob, ako zlepšiť rozhodovanie je pridať arbitrov, ktorí budú pozorne monitorovať zápas," uzavrel tému Platini.

Zdielať na